0 800 307 555
0 800 307 555

Банки знизили кредитні ставки для населення в гривні, але підвищили у валюті


Банки знизили кредитні ставки для населення в гривні, але підвищили у валюті

Процентні ставки за новими кредитами банків для населення у квітні 2021 року в національній валюті становили 34,0% річних. Порівняно березнем ставки знизилися на 0,4 в.п.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Національного банку України.

За даними НБУ, ставки за новими кредитами для населення в іноземній валюті зросли на 1,5 в.п. до 7,7% річних.

Ставки за гривневими кредитами для підприємств у квітні зросли з 8,3% до 8,8% річних, за валютними зросли з 4,3% до 4,9%.

Кредитний портфель банків за місяць зріс на 1,8% до 969 млрд гривень, у т.ч. населення зріс на 1,0% до 208 млрд гривень, підприємств – зріс на 2,1% до 751 млрд гривень.Таблиця: РБК-Україна

Зазначимо, за даними НБУ, наприкінці І кварталу 2021 року, незважаючи на очікування нових карантинних обмежень, банки оптимістично оцінювали перспективи відновлення кредитування. Очікування приросту кредитного портфеля фізичних осіб були найвищі за весь період спостережень (з початку 2015 року).

Довідка Finance.ua:

  • Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку на 1 в.п. до 7,5% річних.
  • Позитивні настрої банків стосовно динаміки кредитування у 4 кварталі 2020 року збереглися наприкінці І кварталу поточного року.
  • У 2021 році спостерігалось пожвавлення кредитування, саме в сегменті малого та середнього бізнесу (МСБ) було зафіксовано найбільший приріст.

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua