1185
До 2030 року кожен шостий працюючий українець буде фрилансером - дослідження
— Особисті фінанси
Присутність інтернету, розвиток інструментів для віддаленої роботи, можливість пошуку фахівців без географічних прив’язок дозволяє фрилансу активно розвиватися.
За даними сервісу віддаленої роботи Freelancehunt, з 2008 по 2016-й обсяг замовлень на фрилансі щорічно подвоювався, а вже цьогоріч кількість користувачів перетне позначку в мільйон.
«Все більше українців придивляється до гібридних форматів роботи, яка передбачає більш вільний графік і комбінування віддаленої та офісної роботи в різних пропорціях, — зазначає засновник сервісу Freelancehunt Олег Топчій. — Згідно з нашими опитуваннями, для 40% виконавців головною перевагою є відсутність начальника, а більш ніж половина називають фриланс основним джерелом доходу».
Статистика:
- сьогодні на 700 000 виконавців припадає 280 000 замовників;
- за останні 7 років щорічний приріст позаштатних фахівців становив від 33 до 57%;
- при збереженні динаміки, до 2030 року кількість фрилансерів може наблизитися до 4 мільйонів, що складе 16% працездатного населення країни. У підсумку кожен шостий українець працюватиме у форматі самостійної зайнятості.
![До 2030 року кожен шостий працюючий українець буде фрилансером - дослідження](https://resizer.finance.ua/1edff0b9b1b455ce007d1715973874cc4374edf2.jpg?url=https://finance-news-media.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/prod/d/8/d8c56376856b1bc4000fa2c683c24a49&fit=cover&w=382.5&h=)
Хвиля розвитку фрлансу спостерігається і в інших країнах:
- у Британії, Нідерландах і Франції приріст позаштатних співробітників вже перевищує попит на штатних працівників;
- згідно з даними Асоціації незалежних і самозайнятих професіоналів (IPSE), з 2000 по 2014 рік кількість фрилансерів в Європі зросла дворазово. У підсумку «вільні художники» стали найбільш швидкозростаючою групою на ринку праці ЄС;
- схожа ситуація відбувається в США, сьогодні кожен третій працюючий американець є фрилансером, а через сім років на самостійну зайнятість перейде кожен другий.
Рушієм ринку самозайнятих фахівців стає gig economy — модель економіки, яка передбачає вільну і короткострокову форму зайнятості.
«Робочий день стає більш гнучким. Технології дозволяють робити більше за меншу кількість часу і виконувати більш різнопланові завдання, — каже Олег Топчій. — Як наслідок, фахівці зможуть працювати одночасно на кілька компаній. Зараз таке практикують, наприклад, SEO і SMM-фахівці. У майбутньому графік роботи фахівця може бути підлаштований під кількох роботодавців, враховуючи постійне місце роботи і фриланс-завдання».
Довідка Finance.ua:
- Фриланс-біржа Freelancehunt опитала 2183 зареєстрованих на платформі програмістів і на підставі отриманих даних склала портрет українського розробника.
- За результатами опитування платіжної платформи Payoneer, українські фрілансери в середньому заробляють від $ 650 до $ 2100.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
Хочу отримати гроші онлайн 💸
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною