0 800 307 555
0 800 307 555

Вітренко пропонує через суд забирати облгази Фірташа за борги


Вітренко пропонує через суд забирати облгази Фірташа за борги

Голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко, коментуючи борги облгазів Фірташа, заявив про необхідність судової роботи: якщо компанія не може розрахуватися, вона законно повинна перейти у власність держави.

Про це він сказав в інтерв’ю НВ Бізнес.

За словами Вітренка, компанії Дмитра Фірташа отримують на ринку газу надприбутки за рахунок націнки в 30−40% в порівнянні з цінами конкурентів.

«Держава бачить, що головним бенефіціаром цієї реформи (роздрібного ринку газу — ред.) фактично є пан Фірташ. Невелике і повільне скорочення його частки на ринку з лишком компенсується цією величезною маржею, розумієте? З цієї точки зору держава повинна щось робити. І національна компанія теж повинна з цим щось робити», — зазначив глава «Нафтогазу».

Коментуючи борги, які пов’язані з Фірташем облгази накопичили перед «Нафтогазом» (близько 8 млрд грн), Вітренко пропонує комплексне рішення, в тому числі – і на законодавчому рівні.

«Іноді ці борги виникають по всьому ланцюжку через якість рішення держави. І, відповідно, учасники ринку не можуть нести відповідальність. Потрібно знайти варіант, який з одного боку дозволить там, де потрібно борги списувати, їх списувати. Там, де потрібно — забезпечити розрахунки по колу.
І ці розрахунки включають якесь фінансування з держбюджету, але ці гроші потім повернуться до держбюджету», — сказав він.

Також Вітренко заявив, що потрібна і судова робота.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua