0 800 307 555
0 800 307 555

Moderna вперше за 10 років стала прибутковою компанією завдяки продажам вакцини


Moderna вперше за 10 років стала прибутковою компанією завдяки продажам вакцини

Американська біотехнологічна компанія Moderna вперше зуміла стати прибутковою. Згідно з фінансовим звітом за підсумками першого кварталу 2021 року, її чистий прибуток досяг $1,2 млрд.

Добитися квартального прибутку – першого за 10 років своєї історії – компанія змогла за рахунок продажів вакцини від COVID-19. За звітні три місяці Moderna реалізувала 102 млн доз своєї вакцини від коронавірусу, переважно в США, що принесло компанії $1,7 млрд.

Для порівняння: обсяг всієї виручки Moderna в першому кварталі досяг $1,9 млрд, а роком раніше цей показник становив лише $8 млн. При цьому Всесвітній конгрес вакцин напередодні визнав препарат Moderna найкращою вакциною від коронавірусу.

Читайте також: Вакцина Pfizer так само ефективна проти нових штамів коронавірусу — дослідження

Залежність компанії від єдиного продукту позначилася на котируваннях: її акції після настільки вдалого звіту просіли приблизно на 5%. Причиною для такого зниження стало те, що президент США Джо Байден підтримав ідею скасування патентів на вакцини від COVID-19. Це означає, що інші країни зможуть виробляти вакцину за технологіями компаній, які вже вклали кошти в розробку вакцини і її виробництво.

Для розробників вакцин, і для Moderna зокрема, це означає потенційну втрату виручки, яку вони сподівалися отримати, продаючи вакцину в найближчі квартали, а то й роки. У випадку з Moderna це де-факто означає втрату єдиного на сьогодні джерела доходів, що і позначилося на настроях інвесторів.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua