ФОП хочуть звільнити від ЄСВ і єдиного податку до кінця року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ФОП хочуть звільнити від ЄСВ і єдиного податку до кінця року

Казна та Політика
17652
Український бізнес пропонують звільнити до кінця 2021 року від сплати ЄСВ та єдиного податку. Одночасно з цим можуть продовжити і мораторій на перевірки малих і середніх підприємств.
Відповідні ініціативи містять подані в Раду законопроєкти № 5346 і 5346−1.
Розширять коло одержувачів допомоги. Два вищезазначені документи мало чим відрізняються один від одного — обидва спрямовані на підтримку підприємців. Але деякі відмінності між ними все ж таки є.
Законопроєктом № 5346 (колектив авторів на чолі з нардепами від «Голосу» Кірою Рудик і Ярославом Железняком) передбачено таке:
  • до завершення карантину забороняються перевірки діяльності підприємств, а також здійснення контролю з боку держорганів до кінця 2021 року;
  • тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску (ЄСВ) фізособи-підприємці (ФОПи) за себе та за кожного найманого працівника;
  • значно розширюються категорії підприємців, які мають право на отримання грошової допомоги у розмірі 8 тис. грн.
При реєстрації своєї справи бізнесмени-початківці, як правило, вказують цілу низку видів підприємницької діяльності, які вони будуть здійснювати (т.зв. КВЕДи — Класифікатор видів економічної діяльності).
Раніше уряд регламентував видачу грошової допомоги у розмірі 8 тис. грн згідно з основним видом (який першим стоїть у списку при реєстрації підприємства).
Однак якщо підприємець наразі займається бізнесом, який в цьому переліку займає не перше, а, скажімо, четверте місце, то він вже не може претендувати на компенсацію.
Тому автори законопроєкту № 5346 вирішили значно розширити кількість «обраних» видів діяльності. Таким чином, урядову допомогу отримають більше бізнесменів.
За словами президента Асоціації приватних роботодавців Олександра Чумака, до основного роду діяльності, закріпленого в КВЕДі, — наприклад, роздрібна торгівля комп’ютерною технікою — може бути додана і позиція «оптова торгівля», яка значиться в списку на третьому або четвертому місці.
«Коли складалися подібні КВЕДи, ніхто не замислювався, що на практиці все може обернутися так, що це буде важливо, наприклад, при отриманні допомоги від держави. Адже цей класифікатор спочатку опрацьовувався для статистичних цілей. А коли в країні настав карантин, то виявилося, багато видів діяльності не підпадають під головні – основні, що регламентуються цим КВЕДом», — говорить він.
У цьому законопроєкті стоїть поправка, що подібну допомогу з карантинних заходів має «будь-який з п’яти перших видів економічної діяльності».
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас