0 800 307 555
0 800 307 555

Як нараховується ПДФО з виграшів


Як нараховується ПДФО з виграшів

Маркетингові кампанії підприємства часто передбачають проведення рекламних акцій, під час яких розігруються цінні призи (подарунки) в натуральній формі (телевізори, планшети, ноутбуки, телефони та іншої побутової техніки, автомобілів).

З цього приводу в податковому відомстві вирішили розповісти, яким чином виграші оподатковуються. Про це пише портал Бухгалтер911.

Оподатковуються не всі виграші. Вартість подарунка, яка в розрахунку на місяць не перевищує 25 % мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року, не оподатковується (пп. 165.1.39 ПКУ).

Нагадаємо, у 2021 році неоподатковувана вартість подарунків становить 1 500 грн (виходячи з розміру мінзарплати 6 000 грн на 1 січня).

Якщо ж вартість подарунка перевищує зазначений розмір, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО як додаткове благо із застосуванням коефіцієнта, визначеного п.164.5 ПКУ, при розрахунку якого використовується ставка податку 18%.

Читайте також: Гетманцев сказав, що перешкоджає видачі ліцензій для грального бізнесу

Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів, інших, ніж виграш/приз у лотерею, здійснюється у загальновстановленому Кодексом порядку, визначеному для доходів, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування за ставкою, зазначеною в абз. 1 п. 167.1 ПКУ.

Зазначені доходи також оподатковуються військовим збором. При цьому нормами не передбачено застосування для військового збору коефіцієнта, визначеного п.164.5 ПКУ.

Якщо ж умовами проведення рекламних заходів передбачено надання доходів фізособам у вигляді призів або заохочень, то вся їх сума (вартість) оподатковується ПДФО та ВЗ на загальних підставах, тобто без застосування положень пп. 165.1.39 ПКУ.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua