0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін підготував законопроект про скасування права кожного українця на 2 безкоштовні гектари землі


Кабмін підготував законопроект про скасування права кожного українця на 2 безкоштовні гектари землі

Кабмін погодив законопроект про внесення змін до закону про консолідацію земель сільськогосподарського призначення, а також низку інших земельних законів.

Відповідні рішення були ухвалені на засіданні Кабінету міністрів 21 квітня.

Що пропонують:

  • новим проектом закону пропонується прибрати з чинного закону “Про особисте селянське господарство” частина статті 5, в якій прописано, що для ведення особистого сільського господарства використовуються передані у власність 2 га землі – ті самі безкоштовні 2 гектара, на які, згідно з чинним законодавством, мають право всі українці.

Також у законопроекті йдеться про об’єднання ділянок різних власників. Причому, допускається навіть примусове укрупнення – якщо власник невеликого паю не захоче добровільно продати його або обміняти, це можуть зробити через суд.

“У зв’язку з впровадженням в Україні з 1 липня 2021 року ринкового обороту земель сільгосппризначення виникає необхідність встановлення правил про примусову консолідацію на основі прав власності”, – йдеться в пояснювальній записці.

Читайте також: Що треба знати про земельний податок

У пояснювальній записці говориться, що після розпаювання землі близько 6,9 млн селян отримали паї загальною площею майже 28 млн гектар. Але це не стало стимулом для соціально-економічного розвитку агросектора. Ті, хто хоче вести фермерський бізнес, часто не мають достатньої кількості землі або ж вона розпорошена по різних територіях, що не дозволяє обробляти паї ефективно. Фермери, нібито, не можуть компенсувати кошти, витрачені на техніку, сільгоспхімію тощо. Наразі середній розмір паю в Україні – всього 4 гектари.

“Тільки укрупнення дрібних ділянок дозволить знизити собівартість сільгосппродукції”, – стверджують автори закону.

У разі ухвалення закону під примусове укрупнення можуть потрапити ті, хто володіє паєм, але не обробляє його. Тобто, мова йде про так звані “покинуті” ділянки, в тому числі, державної і комунальної форми власності. Якщо фермер виявить таку по сусідству зі своїм паєм, він може вимагати від власника продати її або обміняти, в тому числі, через суд, якщо не домовляться по-хорошому.

Також про консолідацію землі може йти мова, якщо, наприклад, є проблеми з проектом землеустрою (скажімо, ділянки заходять одна на одну клинами, або немає доступу до дороги тощо).

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua