0 800 307 555
0 800 307 555

Підписано закон про призов резервістів: на ухильників чекає кримінальна відповідальність


Підписано закон про призов резервістів: на ухильників чекає кримінальна відповідальність

Президент Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку” № 1357-IX, який Верховна Рада прийняла 30 березня 2021 року з ініціативи глави держави.

Про це сказано на сайті Президента.

Закон вводить новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період.

В особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та / або зараховані до військового оперативного резерву.

У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, терміни та порядок проведення призову тощо.

На громадян, яких призиватимуть з числа резервістів в особливий період, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб.

Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби.

Крім того, закон осучаснює вимоги до адміністративної відповідальності посадових осіб, резервістів, військовозобов’язаних і призовників за порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу та умисне пошкодження або втрату з необережності військово-облікових документів.

Вводиться кримінальна відповідальність за ухилення від призову в особливий період; від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

Довідка Finance.ua:

30 березня ВР прийняла в другому читанні і в цілому внесений Володимиром Зеленським законопроект № 3553 щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку.

Законопроектом передбачаються такі покарання:

  • порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку спричиняє накладення штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію спричиняє накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • умисне псування або недбале зберігання документів і військових квитків, що спричинило їх втрату, спричиняє накладення штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років;
  • ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних зборів карається штрафом від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua