Закупівлі у Prozorro: Україна за рік заощадила 2,9 мільярда гривень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Закупівлі у Prozorro: Україна за рік заощадила 2,9 мільярда гривень

Казна та Політика
220
Україна за рік роботи нового закону “Про публічні закупівлі” заощадила 2,9 млрд грн завдяки зниженню порогу для обов’язкових закупівель у Prozorro.
Про це йдеться в пресрелізі Prozorro.
“Новий закон та обов’язок проводити конкурентні аукціони вже від 50 тис. грн суттєво скоротив простір для зловживань та переплат. Та що не менш важливо, ця новація відкрила ринок невеликих закупівель для малого та середнього бізнесу, який отримав можливість подаватися на недороговартісні торги. За рік у спрощених закупівлях взяли участь 44 тисячі учасників”, — зауважив генеральний директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.
Водночас новий закон передбачив і більш швидку альтернативу обов’язковим спрощеним закупівлям — електронний каталог Prozorro Market.
У державному онлайн-магазині замовники можуть в кілька кліків купувати невеликі партії товарів широкого вжитку: пальне, канцелярію, продукти, комп’ютерну техніку, медичні вироби тощо. На сьогодні в Prozorro Market понад 1000 постачальників продають близько 14 000 товарів.
Серед інших позитивних результатів від запровадження нового закону у Prozorro відзначають: 1,8 млрд грн вдалося заощадити державі завдяки тому, що бізнес отримав право виправляти свої помилки в тендерній пропозиції.
“Якби не ця можливість, замовники були б змушені відхилити найбільш вигідні пропозиції та переходити до розгляду дорожчих. Замовники захистилися від ризику демпінгу в 3700 закупівлях очікуваною вартістю в 4 млрд грн. Усе завдяки тому, що тепер електронна система Prozorro підсвічує аномально низькі пропозиції (які на 30-40% нижчі від цін конкурентів)”, – зазначають у відомстві.
Учасники мають їх обґрунтувати. 140 млн грн були повернуті підприємцям, чия скарга на порушення своїх прав у закупівлях була задоволена Антимонопольним комітетом. До запровадження нової редакції закону кошти за подачу скарги бізнесу не поверталися.
Вдалося мінімізувати ризики “тендерного тролінгу” завдяки зміні тарифів на оскарження в АМКУ. Тепер вони залежать від очікуваної вартості тендеру, тож подача необґрунтованих скарг з метою блокування дороговартісних закупівель втратила будь-який сенс. За рік частка скарг, задоволених Антимонопольним комітетом, зросла з 41% до 55%.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас