0 800 307 555
0 800 307 555

Сховище для радіоактивних відходів з Росії планують побудувати до 2023 року


Сховище для радіоактивних відходів з Росії планують побудувати до 2023 року

Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ) розглядає можливість побудувати сховище для прийому засклених РАВ з Росії до 2023 року.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Костюк під час робочого візиту в зону з нагоди 35-ї річниці аварії на ЧАЕС.

«Підприємство, яке перебуває в управлінні ДАЗВ, будує другу чергу комплексу „Вектор“, де планують приймати відпрацьоване ядерне паливо, яке буде заходити після переробки з Росії. Є міжнародні зобов’язання згідно з конвенцією. Відбувається тендер, (він — ред.) на фінальній стадії. Термін будівництва — до березня 2023 року», — зазначив Костюк.

Як повідомляв Укрінформ, уряд прийняв рішення про виділення в 2018 році 86,27 млн ​​грн Міністерству екології та природних ресурсів на фінансування будівництва і введення в експлуатацію інфраструктури для прийому на довгострокове зберігання з подальшим захороненням засклених високоактивних радіоактивних відходів.

Централізоване поховання і довготривале зберігання РАВ буде здійснюватися на майданчику комплексу виробництв із дезактивації, транспортування, переробки, захоронення радіоактивних відходів «Вектор» на території зони відчуження. Промислова зона (зона поводження з РАВ) вилучена з числа територій Чорнобильського заповідника і не відносена до територій, що резервуються для подальшого заповідника.

Сховище засклених РАВ призначене для прийому у власність держави, підготовки і проміжного зберігання відходів терміном до 100 років, оснащене відповідними захисними інженерними бар’єрами, системами електропостачання, водопостачання і водовідведення, вентиляції, відеоспостереження, очищення забрудненого повітря і радіометричного контролю. Згодом всі відходи повинні бути поховані в геологічному сховищі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua