0 800 307 555
0 800 307 555

Особливості гарантування вкладів, відкритих на акційних та індивідуальних умовах


Особливості гарантування вкладів, відкритих на акційних та індивідуальних умовах

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовує депозити, відкриті на акційних умовах, у разі банкрутства банку. А от депозити, відкриті на індивідуальних умовах, – не відшкодовуються.

Про це повідомляє пресслужба ФГВФО на сторінці у Facebook.

“Пониження облікової ставки НБУ спричинило суттєве зниження процентних ставок за депозитами у банках. З метою залучення клієнтів деякі банки почали пропонувати відкрити вклади на акційних умовах. Наприклад, за такими акційними пропозиціями банк пропонує клієнтам, які мають поточні рахунки, відкрити і депозит із додаванням до основної річної процентної ставки ще кількох відсотків”, – сказано в повідомленні.

У вкладника цілком закономірно може виникнути питання, чи не буде цей депозит вважатися таким, що відкритий на індивідуальних умовах, а отже, у разі визнання банку неплатоспроможним, не буде відшкодованим Фондом гарантування вкладів.

Чи відшкодовує такі вклади Фонд:

  • вклад на індивідуальних умовах – це такий вид депозиту, який банк відкриває вкладнику на особливих умовах, що не є поточними ринковими, а отже й не є доступними для будь-кого. Простіше кажучи, це спеціальна пропозиція для одного клієнта, а отже гарантії Фонду не поширюються на такі вклади;
  • акційні пропозиції доступні для кожного охочого відкрити депозити, а отже, надаються на загальноринкових умовах. Вся інформація про їх надання розміщена у відкритому доступі, наприклад, на сайті банку. З огляду на це, такі вклади підпадають під гарантії Фонду і у разі банкрутства банку будуть відшкодовані.

Довідка Finance.ua:

  • Довіряючи свої гроші банку, переконайтеся, що у разі його банкрутства вони повернуться за рахунок Фонду гарантування вкладів.
  • Після оголошення про початок ліквідації банку, якщо загальна сума коштів вкладника перевищує гарантовану суму, він може заявити свої кредиторські вимоги.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua