0 800 307 555
0 800 307 555

Реструктуризація валютних іпотечних кредитів може нашкодити економіці — експерт


Реструктуризація валютних іпотечних кредитів може нашкодити економіці — експерт

Законопроекти про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів (№ 4475 і № 4398) є фактором дестабілізації банківської системи. Крім того, вони створюють нерівні умови для позичальників.

Про це заявив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Єгор Киян в коментарі «Апострофу».

«Законодавчі ініціативи, які зараз проштовхують у Верховній Раді, грають на користь злісних неплатників і морально пригнічують тих, хто платить, навіюється ідея, що не платити — це нормально, причому йде це від держави. Підриваються основи. Підривається стабільність банківської системи», — каже Киян.

Водночас експерти відзначають, що передбачене законопроектами продовження мораторію на стягнення майна може призвести до того, що недобросовісні позичальники будуть ігнорувати свої обов’язки, навіть маючи можливість віддавати борги.

Нагадаємо, в кінці березня Рада прийняла цей закон за основу.

Раніше звернення до президента та голови Верховної Ради з проханням не допустити прийняття законопроекту № 4475 підписали Американська торгова палата, Європейська бізнес-асоціація, Незалежна асоціація банків України і Форум провідних міжнародних фінансових установ.

Бізнес-спільнота стверджує, що закон заблокує реалізацію розвитку іпотечного кредитування і державних програм щодо забезпечення населення і бізнесу доступними банківськими кредитами, оскільки замість спрямування коштів на фінансування цих програм банки будуть змушені вливати вільні кошти в капітал, щоб покрити негативні наслідки прийняття закону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua