538
Голова НБУ оцінив вплив весняних локдаунів в Україні на економіку
— Казна та Політика
Голова Національного банку України Кирило Шевченко вважає, що вплив локдаунів в цьому році не такий руйнівний, як був у другому кварталі 2020 року. Економіка вже адаптувалася до карантинних заходів.
Про це він сказав в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Читайте також: МВФ прогнозує зменшення безробіття в Україні
Шевченко зазначив, що на відміну від минулого року, коли локдаун був введений по всій Україні, поки в «червону зону» потрапило 11 регіонів — 10 областей і Київ.
«По-перше, карантинні заходи діють на економіку неоднорідно — майже не впливають на такі галузі економіки як промисловість, сільське господарство, та суттєво впливають на сектор послуг, транспорт. По-друге, економіка вже значною мірою адаптувалася до карантинних заходів навіть в секторі послуг», — заявив Шевченко.
Зокрема негативний вплив січневого локдауну цього року на ВВП Нацбанк оцінив у 0,2 процентних пунктів, а березневих обмежень ще менше.
Шевченко нагадав, що НБУ оприлюднить оновлений макропрогноз після оголошення облікової ставки 15 квітня.
«Зараз беремо кілька сценаріїв локдауну для розрахунків нашої моделі: в залежності від того, які сценарії вибере уряд, такими й будемо користуватися. Звичайно, у квітневому прогнозі ми врахуємо посилення обмежень через попадання області/міста в „червону“ зону карантину. Це ризик, який реалізувався», — сказав він.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Настрої бізнесу погіршилися: половина підприємств незадоволені фінансовим станом
Держава сплачуватиме ЄСВ за громадян, які перебувають у полоні
У 2026 році в Україні запустять електронний чек для покупок
Понад пів мільярда гривень зекономили військові за рік роботи програми «Плюси»
Оновлено механізми реалізації Плану України в межах Ukraine Facility: що змінюється
У 2025 році Україна залучила $52,4 млрд зовнішнього фінансування: найбільші донори
