Toyota побудувала автомобіль для перевезення вакцини — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Toyota побудувала автомобіль для перевезення вакцини

Технології&Авто
325
Компанія Toyota побудувала перший у світі автомобіль-рефрижератор для перевезення вакцин. Проєкт реалізований за участю люксембурзької компанії B Medical System, яка є світовим лідером у виробництві спеціального медичного холодильного обладнання. Створена машина-рефрижератор призначена для країн Африки, де нерідко є проблеми з медичним забезпеченням.
У компанії B Medical System відзначають, що це перший у світі медичний рефрижераторний автомобіль, який пройшов схвалення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) за рівнем PQS. Він може використовуватися для транспортування вакцин або будь-яких інших медичних препаратів, які потребують зберігання при низьких температурах. Обладнання рефрижератора забезпечує діапазон температур 2−8 градусів.
Базою для створення рефрижератора став позашляховик Toyota Land Cruiser 78 Troop Carrier. Land Cruiser 70-ї серії дебютував в 1984 році і зараз проводиться для обмеженого переліку ринків, де від автомобіля потрібні надійність, витривалість і невибагливість до якості палива. Африка — саме такий регіон, тому вибір «сімдесятки» як базового автомобіля цілком логічний.
Toyota побудувала автомобіль для перевезення вакцини
У «цивілізованих країнах» використання Land Cruiser 70-ї серії заборонено через занадто суворі екологічні вимоги.
У задній частині кузова позашляховика встановлений спеціальний холодильник об’ємом 396 л, який вміщує 400 доз вакцин. Холодильник живиться від власного акумулятора, який забезпечує близько 16 годин автономної роботи. Під час руху батарея заряджається за рахунок системи рекуперації, встановленої на автомобілі, а на стоянці – від зовнішньої мережі.
Спеціалізований рефрижератор на базі Toyota Land Cruiser може використовуватися для перевезення вакцин від різних інфекційних захворювань, в тому числі і від СOVID-19. Щорічно через порушення правил доставки псується близько 20% вакцин, що виділяються міжнародними організаціями країнам, що розвиваються. У грошовому вираженні це становить 400 млн доларів США.
Toyota побудувала автомобіль для перевезення вакцини
Як відзначають в компанії B Medical System, цей рефрижератор може використовуватися в рамках міжнародної структури COVAX, яка прагне справедливо розподіляти вакцини від COVID-19 в країнах, що розвиваються. Випуск спеціалізованого рефрижератора вже стартував, а перша партія готових машин буде відвантажена до кінця квітня.
Toyota Land Cruiser J70 виробляється з 1984 року. Випуск моделі для внутрішнього японського ринку зупинили в 2004 році і відновили в 2014 році. Зараз J70 комплектують 4,0-літровим бензиновим мотором 1GR-FE (231 к.с.) або 4,5-літровим турбодизелем 1VD-FTV (205 к. с.).
За матеріалами:
Телеканал 24
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас