Європа планує зупинити половину вугільних теплових електростанцій до 2030 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європа планує зупинити половину вугільних теплових електростанцій до 2030 року

Енергетика
434
За даними, зібраними Europe Beyond Coal, 50% вугільних теплових електростанцій закриють або планують зупинити до кінця десятиліття. Це стосується Європи, включаючи Західні Балкани та Туреччину.
На операторів потужностей тиснуть зростаючі ціни на дозволи на викиди СО2, екологічні норми та падіння витрат на генерацію відновлюваної енергії, інформує World-energy.
Швидкому падінню вугілля в Європі сприяють низка факторів, зокрема різке зниження вартості сонячної та вітрової енергії, вплив громадськості через роль вугілля в кліматичній кризі та наслідки для здоров’я, спричинені забрудненням повітря. Оператори вугільних електростанцій стикаються зі зростанням витрат на викиди, конкуренцією з боку відновлюваних джерел енергії.
Внаслідок цього, вугільні потужності скоротилися на 60% з 2000 року. Нині в Європі залишилось 36 проектів вугільних теплових електростанцій, включаючи Туреччину та Західні Балкани.
Решта розташовані переважно в Німеччині, Польщі та Туреччині (приблизно на 70%), тоді як п’ята частина знаходиться в Чехії, Болгарії та Румунії, а 10% – на Західних Балканах.
Після того, як з початку року було скасовано або відкладено п’ять проектів з будівництва електростанцій, що використовують вугілля, їх залишилося 36. Туреччина нещодавно відмовилася від 10% своїх вугільних проектів із потужністю понад 3 ГВт.
Варто зазначити, що Coal India, найбільший виробник вугілля у світі, заявив, що буде реалізувати енергетичні проекти сонячної енергетики загальною потужністю 3 ГВт. Компанія планує продовжувати відмовлятися від шахт після закриття 82 одиниць протягом попередніх трьох років.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
EcoTown
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас