У Нацбанку відреагували на програш Ощадбанком апеляції у суперечці з РФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Нацбанку відреагували на програш Ощадбанком апеляції у суперечці з РФ

Казна та Політика
864
У НБУ висловили занепокоєння щодо рішення паризького апеляційного суду, який відхилив рішення Міжнародного трибуналу у справі Ощадбанку проти РФ щодо відшкодування втрат у Криму, спричинених окупацією півострова.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
«Висловлюємо занепокоєння щодо рішення паризького апеляційного суду, який відхилив Рішення Міжнародного Трибуналу від 26 листопада 2018 року у справі Ощадбанку проти Російської Федерації щодо відшкодування втрат у Криму, спричинених окупацією півострова. Національний банк України наголошує на винятковій важливості доведення на міжнародному рівні протиправності дій РФ стосовно України, зокрема щодо загарбання українських фінансових активів під час окупації Кримського півострову», — йдеться у заяві.
«Керівництво відповідних банківських установ має з високою відповідальністю і зваженістю підходити до подання судових позовів до міжнародних судових інституцій і бути готовим на високому професійному рівні відстоювати інтереси держави на всіх етапах судового розгляду справ. Важлива передумова для ефективного забезпечення захисту інтересів банку та держави — злагоджена робота нової управлінської команди банку, яка повинна формуватись на засадах професійності та досвіду», — додали у Нацбанку.
Нагадаємо, Апеляційний суд Парижа підтримав позицію Міністерства юстиції Російської Федерації про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом українського Ощадбанку на 1,3 мільярда доларів.
26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі виніс вердикт на користь Ощадбанку — стягнути з Російської Федерації збитки, які поніс банк внаслідок анексії Криму, у розмірі 1,3 млрд доларів.
Російське Міністерство юстиції заявило, що Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу і не буде компенсовувати збитки Ощадбанку.
Рішення міжнародного інвестиційного арбітражного суду у суперечці між Ощадбанком та Росією, яке було прийняте в Парижі, може бути примусово виконано у 154 іноземних державах.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас