Підключити мозок до комп’ютера стало можливо без імплантації електродів в голову — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підключити мозок до комп’ютера стало можливо без імплантації електродів в голову

Технології&Авто
775
З’явилася технологія, яка дозволяє підключити біологічний мозок до комп’ютера без необхідності повністю відкривати мозок. Зчитувати сигнали нейронів пропонується за допомогою ультразвуку.
Найкращі технології підключення живого організму до машини потребують використання мікроскопічних електродів, які імплантуються безпосередньо в мозок. Дослідники з Університету Стенфорду показали, що схожих результатів можна досягти менш інвазивно.
Вони використали ультразвуковий сканер, який дозволив передбачати, що хоче зробити піддослідна мавпа – поворушити очима, підняти руку тощо. Такої інформації достатньо, щоб керувати роботизованою рукою чи комп’ютерним курсором.
Ультразвукове сканування використовується для отримання зображення мозку близько десятиліття. Технологія, відома як функціональний ультразвук, використовує широкий промінь для виміру зміни течії крові в судинах мозку. При активності нейрони споживають більше енергії та речовин, тому до них подається більше крові.
При цьому ультразвукова технологія має вищу роздільну здатність, ніж функціональна магнітно-резонансна томографія. Також функціональний ультразвук не вимагає від учасників лежати в великому сканері.
Розроблена вченими техніка вимагає розкривання черепа, однак при цьому залишається непошкодженою захисна мозкова мембрана. При імплантації електродів її також розрізають.
Хоча непряме дистанційне зчитування має меншу точність порівняно з сигналом від імплантованих електродів, її виявляється достатньо для визначення, що мозок готується вчинити певну дію. Ефективність розпізнавання складає 78% для рухів очима та 89% для рухів руками.
Науковці вже готуються до наступного етапу експерименту – трансляції сигналів мозку в комп’ютер у реальному часі. Це проблема, оскільки потік крові змінюється повільніше, ніж електричні сигнали нейронів.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас