Нардепу повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків на понад 97 мільйонів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нардепу повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків на понад 97 мільйонів

Кримінал
630
Народному депутату України повідомлено про підозру за ухилення від сплати податків на понад 97 млн грн.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила керівник Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова.
Так, за її дорученням прокурори повідомили про підозру нардепу в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).
Слідством встановлено, що підозрюваний розпочав у 2012 році господарську діяльність щодо будівництва у с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка на Київщині багатоквартирних житлових будинків задля отримання прибутку від подальшого продажу квартир та нежитлових приміщень в них. При цьому реєстрації в якості суб’єкта господарської діяльності у формі фізичної особи-підприємця чи юридичної особи не здійснив.
«Після завершення зведення будинків він зареєстрував на себе право власності на 1221 об’єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015−2020 років уповноважена ним через довіреність особа продавала нерухомість та передала йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій», — йдеться у повідомленні Венедіктової.
Зазначається, що доходи від реалізації квартир та нежитлових приміщень підозрюваний декларував як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.
«Попередньо, за даними експертизи, таким чином народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн», — заявила генпрокурор.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас