Міжбанк: протистояння курсових інтересів великих гравців наростає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: протистояння курсових інтересів великих гравців наростає

Валюта
823
Уже фактично два дні поспіль курс долара на міжбанку зростає без особливих видимих ​​причин. Введення жорсткого локдауну змушує бізнес перебудовуватися і частина компаній воліє закривати свої валютні зобов’язання, тому що не знає, як буде розвиватися їхній бізнес в період нових карантинних обмежень. З покупкою в останні дні були помічені і нерезиденти. В основному іноземці це робили через Сітібанк і спостерігаючи за його виходами на ринок продавці і спекулянти відразу ж піднімали курс. У підсумку, вчора ввечері котирування долара добралися до рівня в 27,93 гривень і вище з явною метою в 28 гривень. НБУ поки не бере участі в торгах, але якщо так піде і далі, регулятору доведеться втручатися з інтервенціями з продажу долара.
Як ми писали вчора, від поведінки та курсових завдань найбільших гравців і буде залежати тренд на міжбанку в найближчі дні. Поки великі продавці не дуже поспішають активно розпродавати валюту, бачачи зростання котирувань. А от покупці періодично стали нервувати, що працює проти гривні. Розміри реальних заходів відшкодувань ПДВ експортерам поки невеликі, але фактор майбутніх великих виплат відшкодувань ПДВ також поки не сприяє продажам валюти експортерами. Вони бачать зростання котирувань і сподіваються поки дотягнути до періоду отримання гривні від держави, щоб витрачати валюту по мінімуму. У цих умовах все більше пожвавлюються спекулянти, які вже надто застоялись на нещодавніх відносно стабільних днях на міжбанку і тепер хочуть надолужити згаяне до кінця місяця. Це також призводить до зростання тиску на гривню, хоча і ажіотажу по скупці валюти за будь-якою ціною теж не спостерігається. Але протистояння курсових інтересів великих гравців наростає.
Якщо стрибки курсу долара продовжаться, то найближчим часом ми побачимо НБУ з інтервенціями з продажу валюти, щоб трохи заспокоїти ринок. За нашими розрахунками, обсяг операцій на міжбанку в четвер буде в межах $ 140−155 млн при здійсненні до 500−550 угод.
Котирування міжбанку, за прогнозами Finance.ua 25 березня будуть межах: долар — коридор 27,80−28,10 грн, євро — коридор 32,85−33,15 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:
  • Долар: коридор купівель і продажів 27,75−28,10 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків — 20−25 коп.
  • Євро: в банках коридор 32,70−33,25 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 32,80−33,15 грн при спреді в 20- 25 коп.
Курс долара на Міжбанку — графік:
Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 27,91 / 27,93
євро — 33,01 / 33,03
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас