Кличко розповів, від чого залежатимуть тарифи на тепло — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кличко розповів, від чого залежатимуть тарифи на тепло

Страхування
388
Переходити на ринкову модель роботи теплопідприємств потрібно поетапно через низьку платоспроможність населення та загрозу перебоїв у життєзабезпеченні міст.
Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.
Мер столиці також зазначив, що завершити опалювальний сезон місто планує згідно з графіком. Втім, якщо погода буде як зараз — «вередливою» і холодною, — подавати тепло в домівки киян будуть виходячи із середньодобової температури.
«Цей опалювальний сезон був непростим. Сильні морози, снігопади, перепади температур. Тепловикам довелося усувати багато аварій, що траплялися через зношеність системи теплопостачання. Як тільки дозволить погода, ми продовжимо програму модернізації, заміну труб на найбільш аварійних ділянках. Нагадаю, що за два останніх роки місто замінили понад 230 кілометрів труб на теплотрасах. Наголошу, дуже важливо, що завдяки спільній позиції мерів міст ми не допустили підвищення тарифу на тепло в цьому сезоні. Проте, основні виклики нас чекають попереду. З 1 травня завершується дія постанови Уряду, що дозволяла підприємствам теплопостачання купувати газ у НАК „Нафтогаз“ на прийнятних умовах», — наголосив Кличко.
За його словами, запровадження ринкових засад для тепловиків загалом є прогресивним кроком. Але початок реформи співпадає з піком пандемії і низькою платоспроможністю людей.
Також залишається невизначеним джерело компенсації збитків теплопідприємств за цей опалювальний сезон. Не кажучи вже про долю багатомільярдних боргів за газ підприємствам теплоенергетичного комплексу.
«Тому, спільно з Урядом, ми повинні оцінити реальну можливість різкого переходу на нову модель роботи саме зараз. Оцінити всі ризики та розглянути варіанти поетапних змін. Переконаний, що наше основне завдання в цей складний для країни період — не допустити будь-яких перебоїв в життєзабезпеченні міст», — підкреслив Віталій Кличко.

Довідка Finance.ua:

  • На початку березня 2021 року переважна більшість (93%) громадян України вважали, що тарифи на електроенергію, газ і тепло для населення є завищеними. Лише 3% вважають їх оптимальними, а 0,4% – заниженими.
  • Борги столичних споживачів за тепло і гарячу воду на 1 березня зросли до 4,4 млрд грн. Найбільший борг на одне домогосподарство зріс до 204 тис. грн.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Главком
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас