742
Як повернути гроші за товар під час карантину
— Особисті фінанси
Покупці можуть зіткнутися з проблемою при поверненні купленого товару через карантин, оскільки він триває три тижні, а за законом річ можна повернути протягом 14 днів.
Як діяти в цих випадках, розповіла глава правління організації з питань захисту прав споживачів Олена Куликова.
“Наш споживач опиняється в дуже непростій ситуації, тому що, на жаль, прямої якоїсь норми, яка б діяла в умовах карантину, немає. Якщо доходить до суду, то потрібно теж розуміти, що підприємець, якщо не хоче приймати товар і повертати гроші, може послатися на умови непереборної сили, тобто форс-мажор. Але при цьому не варто забувати, що нашого споживача ніхто не позбавляє цих 14 днів”, — сказала вона.
Що робити:
- в обов’язковому порядку потрібно зберегти чек, в ньому завжди є адреса продавця;
- потрібно написати лист, бажано з повідомленням, про те, що ви маєте намір повернути товар в рамках 14 днів;
- коли закінчиться термін карантину, потрібно повторно звернутися до продавця з цією вимогою.
Якщо продавець не хоче повертати чи приймати товар – в такому разі у вас на руках є лист з повідомленням, в якому ви продемонстрували, що хочете повернути товар. Тоді можна звернутися в Держпродспоживслужбу за роз’ясненням цієї ситуації та допомогою.
Довідка Finance.ua:
Повернути гроші за товар, куплений в інтернеті: щоб мати можливість повернути куплений онлайн товар, покупець повинен звернути увагу на такі моменти:
- замовляти товари на відомих інтернет-майданчиках, які працюють не один рік;
- звертати увагу на відгуки покупців, якщо їх зовсім немає – краще не ризикувати;
- якщо інтернет-магазин незнайомий, перевірити назву юридичної особи-власника і адресу складу.
- здійснювати оплату тільки після отримання та огляду товару на пошті або з кур’єрською доставкою. Якщо він вам не підходить, можна його не оплачувати. Витрати на пересилання в обидва кінці в цьому випадку стягуються з продавця;
- вимагати чек або товарну накладну і гарантійний талон;
- враховувати, що є низка обставин, коли товари, куплені через інтернет, не можна повернути (ч. 5 ст. 13 закону про захист прав споживачів). Наприклад, лотереї, доставка періодики або товари, ціна на які залежить від котирувань на фінансовому ринку.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
Хочу отримати гроші до зарплати
За матеріалами: Телеканал новин 24
Поділитися новиною