Рожкова повідомила, коли можуть ухвалити закон про роботу колекторів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рожкова повідомила, коли можуть ухвалити закон про роботу колекторів

Казна та Політика
262
Законопроєкт № 4241, який містить вимоги до роботи колекторських компаній, може бути ухвалений у другому читанні і в цілому восени цього року.
Документ вводить низку вимог і заборон на діяльність колекторів з боржниками, а також встановлює відповідальність за їх порушення, розповіла в програмі «Право на право» на телеканалі «Дом» перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.
Зокрема, Рожкова пояснила, чому необхідність у законопроєкті виникла саме зараз.
«Перше — після кризи 2014−2015 років банки досить тривалий період дуже слабо і неактивно кредитували, тому цю нішу стали займати фінансові компанії. Другий момент — це розвиток технологій, які підштовхнули так звану фінансову інклюзію. Тобто склалася ситуація: банківський сектор знизив активність, фінансові компанії почали займати цю нішу, плюс технології дозволили здійснювати певні дії дистанційно», — сказала Рожкова.
Законопроєкт розширює повноваження НБУ в цій сфері. Зокрема, Нацбанк сам зможе ухвалювати рішення — зараховувати фірму до колекторських чи ні. Також законодавчо буде визначено термін «колекторська компанія», а НБУ здійснюватиме реєстр таких організацій.
Законопроєкт № 4241 передбачає основні вимоги до роботи колекторів. Наприклад, буде заборонено: телефонувати боржнику з 20:00 до 8:00, більше двох разів на день; повідомляти про борг третім особам; вимагати від родичів погасити борги.
Крім того, кредитні та колекторські компанії повинні будуть дотримуватися правил етичної поведінки з боржниками. Для цього НБУ планує розробити базові норми коректного спілкування колекторів.
У Нацбанку відзначають ще одне позитивне нововведення: законопроєкт зобов’яже коректно представляти рекламу. Це, зокрема, стосується «позик під 0%», в рекламі яких не згадується про приховані комісії.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас