Шмигаль анонсував «екозміни» в економіці України в найближчі 10 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шмигаль анонсував «екозміни» в економіці України в найближчі 10 років

Казна та Політика
453
Уряд трансформуватиме економіку в напрямку вуглецево-нейтрального розвитку в рамках Паризької угоди, що наблизить Україну до Європейського зеленого курсу і до виконання положень Угоди про асоціацію з ЄС.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради з обговорення підготовки другого Національно-визначеного внеску України в Паризьку угоду.
«Уряд України докладає максимум зусиль для поступової трансформації національної економіки в напрямку вуглецево-нейтрального розвитку. Зобов’язання, які будуть окреслені другим Національно-визначеним внеском, будуть задавати траєкторію розвитку економіки України як мінімум на 10 років», — зазначив Шмигаль.
Як підкреслив прем’єр-міністр, розробка і представлення Національно-визначеного внеску України є обов’язковою вимогою Паризької угоди. Другий НВВ, за його словами, повинен бути представлений Україною в Секретаріат Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату і повинен містити цілі зі скорочення викидів парникових газів і адаптації до зміни клімату.
Зі свого боку міністр захисту навколишнього природного середовища та природних ресурсів Роман Абрамовський підкреслив, що напрямки економічного розвитку обов’язково повинні бути збалансованими.
«Україна є активним учасником глобальної боротьби зі зміною клімату та адаптації до нього. Тому сьогодні наше головне завдання — щоб у фіналі сформований другий НВВ в Паризьку угоду відповідав довгостроковій меті досягнення вуглецевої нейтральності не пізніше 2060 року, але при цьому був реалістичним. Вектори розвитку секторів української економіки обов’язково повинні бути економічно і екологічно збалансованими», — зазначив Абрамовський.
Прем’єр-міністр підкреслив, що уряд поділяє бачення ЄС про необхідність підвищення амбітності кліматичних цілей і посилення декарбонізації економічної системи. «Екологічні трансформації в Україні є невід’ємною умовою ефективних екологічних трансформацій Європи», — зазначив він.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас