Чи вигідно зараз українцям вкладати в нерухомість — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чи вигідно зараз українцям вкладати в нерухомість

Особисті фінанси
13282
Інфляція в Україні вже досягла 7,5%. Гроші краще не просто зберігати, а вкладати, заявляють економісти. Один з варіантів — нерухомість.
У 2020-му через карантин ринок нерухомості завмер. Саме через коронакризу люди боялися інвестувати і прогоріти. Попит зменшився і тому ціни просіли, однак в якийсь момент ринок житла активізувався.
Люди зрозуміли, що в період, коли багато хто вже втратив доходи, добре мати підстраховку. Наприклад, квадратні метри в столиці. Тому кинулися вкладати в нерухомість все накопичене.
«Ринок відреагував, і ціни підскочили. Крім того, скорочується пропозиція. Якщо торік в продаж ввели 175 новобудов, то цього року їх кількість скоротилася до 130. Нових проектів з’являється не так багато», — говорить експерт ринку нерухомості Ярослава Чапко.
При цьому вкладати в квартиру на етапі фундаменту найвигідніше, а чим ближче до здачі в експлуатацію, тим дорожче можна перепродати квадратні метри. Так, новобудови дають середній приріст вартості на рівні 30−50%. За підрахунками експертів, це дасть інвестору вигоду не менше 20−40% річних. Однак немає гарантій, що за кілька років очікування будівництво не буде заморожено або не збанкрутує забудовник. З цієї причини потенційні інвестори не хочуть ризикувати коштами і найчастіше віддають перевагу вторинному ринку.
«Із загальної кількості угод вже 15% на „вторинці“ — це ті, хто хоче вкласти гроші і здавати квартири в оренду. Такого раніше не було», — заявив експерт ринку нерухомості Сергій Костецький.
Зазначається, що якщо люди і купують житло на первинному ринку, то вже на етапі, коли побудована основна частина будинку. У такому випадку під оренду купують 30% квартир.
«Середня окупність квартири в Україні для здачі в оренду — від 10 до 15 років в залежності від того, де вона розташована, в якому місці. Це ми говоримо не про чистий дохід, який людина отримала, а з урахуванням експлуатаційних витрат, ремонту», — зазначає Костецький.
Директор громадської організації «Союз споживачів України» Максим Несміянов розповідає про одну зі своїх квартир в місті Ірпінь. Квартира площею 63 кв. м розташована в п’ятиповерховому будинку 2019 року побудови. При купівлі квадратний метр тут коштував 635 доларів, і це вже в заселеному будинку. Несміянов планує перепродати цю квартиру.
«Я приблизно оцінюю дохід в 5−6 тисяч доларів, якщо ми зіграємо „вкоротку“. Це якщо влітку ми тут зробимо ремонт і продамо. А через 5−7 років буде ще дорожче коштувати, що б не сталося», — говорить Несміянов.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас