Міжбанк: чи чекати на обвал курсу найближчим часом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: чи чекати на обвал курсу найближчим часом

Валюта
4204
Цього вівторка три основні чинники впливатимуть на поведінку учасників валютних торгів, і в кінцевому підсумку — на курс. Ось вони:
1). Підготовка до днів сплати податків і господарська діяльність компаній. Клієнтам потрібна гривня як для фінансування своїх поточних виробничих витрат, так і для розрахунків з бюджетом до кінця цього тижня. У великих компаній податкові платежі в основному — це значні суми, і за день їх не набереш. Тому вже від сьогоднішнього дня великі компанії поступово будуть накопичувати гривню. А враховуючи той факт, що курс вчора досить істотно просів — експортерам тримати валютну виручку сенсу не має. Тому поступово активність таких продавців буде наростати. Крім того, пожвавилися аграрії. У них найближчим часом посівна, і вони також виходять на торги з продажем своєї валюти. Це позитивний фактор для нацвалюти;
2). Сьогоднішній аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Міністерство фінансів розміщує сьогодні гривневі ОВДП на строк 105, 322, 574, 763, 1162 і 2261 день, а також доларові на 393 дні. І тільки за короткими паперами на 105 днів встановлено ліміт — 500 млн гривень. На інші строки — без обмежень. Завтра — 17 березня, тобто в день розрахунків за сьогоднішнім аукціоном Мінфіну треба погасити облігації на 14,953 млрд гривень і виплатити відсотки за трьома іншими випусками на значні суми. А це означає, що чиновники будуть більш поступливими за прибутковістю, на що і розраховують як місцеві, так і іноземні інвестори. Вони активно накопичують гривню для проведення операцій з ОВДП, і це також створює певний дефіцит нацвалюти на ринку, що також позитивно впливає на її курс на міжбанку. Єдина суттєва загроза для курсу — це якщо іноземці, які завтра отримують гривню від погашення облігацій — не перевкладуть їх у нові папери, а вирішать фіксувати свій прибуток у валюті і вийдуть на міжбанк для її купівлі. У цьому випадку котирування можуть зрости з урахуванням ще й бажання спекулянтів «поганяти» курс з будь-якого приводу;
3). Відкладений попит на валюту. Частина клієнтів-покупців зараз вичікує «дна» за курсом і не поспішає активно скуповуватися. Тим більше, що вчорашнє зниження котирувань на міжбанку тільки переконало їх у правоті подібної тактики. Але щойно відбудеться хоч найменше зростання котирувань, на побоюваннях подальшого зростання вони вийдуть на торги з купівлею. Цей «гарячий» додатковий попит, за оцінкою Finance.ua, зараз становить не менше ніж $ 60−90 млн, і це чимала сума для нашого ринку.
Але в цілому, як і вчора, поки що для гривні все складається досить добре, і основна частина учасників торгів налаштована позитивно щодо її перспектив. Але в значне просідання котирувань ми не віримо, бо інтервенції Нацбанку (він вчора двічі виходив на торги з купівлею по 27,63 гривні і по 27,61 гривень) не дають покупцям почати активну гру «на пониження». За фактом, вчора регулятор підтримав долар на міжбанку.
За прогнозами Finance.ua, обсяг операцій на міжбанку 16 березня буде перебувати в межах до $ 170−200 млн при здійсненні до 550 угод. У разі великого зростання пропозиції валюти Нацбанк знову вийде на торги з відповідною інтервенцією і цим знову утримає курс від істотного провалу.
Котирування міжбанку, за нашими прогнозами, у вівторок будуть в межах:
  • долар — коридор 27,50 — 27,75 грн,
  • євро — коридор 32,70 — 33,10 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
  • Долар: коридор купівель і продажів 27,45 — 27,75 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15−20 коп, а в касах банків — до 20−25 коп.
  • Євро: у банках коридор 32,60 — 33,20 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 32,70 — 33,10 грн при спреді до 20−25 коп.
Курс долара на міжбанку — графік:
Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 27,61 / 27,62
Євро — 32,93 / 32,94
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас