День фінансів: субсидія для орендарів, перший автобан в Україні, іпотека та лізинг — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: субсидія для орендарів, перший автобан в Україні, іпотека та лізинг

593
П’ятниця, 12 березня. Розповімо про те, в чому відмінність іпотеки під 7% і лізингу під 5%, і як змінилася зарплата українців за рік.
Рік на карантині. Сьогодні минає рік, як в Україні Кабмін запровадив карантин через пандемію коронавірусу COVID-19. 17 лютого 2021 року на засіданні Кабміну було ухвалено рішення про продовження адаптивного карантину до 30 квітня 2021 року. За новими нормами, залежно від епідемічної ситуації області розділені на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони.
Аналітики The Point провели опитування, як же за цей рік в українців помінялися зарплати. Як показали результати, всього у 27,2% респондентів зарплата стала більшою. Менше стали отримувати 16,5%. Залишилися на тому ж рівні доходи у 34,9% опитаних.
У свою чергу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів, яка повинна бути зарплата у медиків. Так, на його думку, мінімальна зарплата повинна бути: у лікаря — 23 тисячі гривень, у середнього медичного персоналу — 17 тисяч гривень, у молодшого — 12 тисяч гривень. «МОЗ розробило відповідний законопроєкт, і ми будемо робити все, щоб його ухвалили якомога швидше», — запевнив Максим Степанов.
Іпотека під 7% і лізинг під 5%. Народний депутат Олена Шуляк пояснила, в чому різниця програм доступного житла. Якщо говорити про іпотеку, то позичальник житло отримує відразу у власність, а якщо про фінансовий лізинг — це оренда свого житла, яке через певний час може стати власністю. За словами Шуляк, іпотека під 7% і лізинг під 5% будуть діяти паралельно.
Субсидія для орендарів. Як повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна, орендарі мають право звернутися за субсидією за фактичним місцем проживання, додавши договір оренди до заяви та декларації. У такому разі субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону. Крім того, міністр розповіла, як отримати субсидію, якщо в квартирі зареєстровані люди, але фактично вони там не проживають. У Мінфіні також пояснили, чому можуть відмовити в держдопомозі.
Перший автобан в Україні. Укравтодор підписав меморандум з компанією «Автомагістраль-Південь» про будівництво сучасного автобану Краковець – Броди — Рівне. Передбачається, що «Автомагістраль-Південь» за свій рахунок зробить розробку техніко-економічного обґрунтування реалізації проєкту. Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, це продовження реалізації найбільш масштабної і комплексної за всю історію незалежності програми Президента «Велике будівництво».
Як розрахувати знос за ОСЦПВ? Найчастіше виплати страхових компаній виявляються меншими, ніж реальна шкода автомобілю або витрати на лікування потерпілого. Ми вирішили розібратися, що означає показник фізичного зносу за ОСЦПВ і як він впливає на розмір компенсації.

Скільки ви реально отримаєте за ОСЦПВ у разі ДТП 🚗

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас