Міжбанк: відкладений попит на валюту — головна загроза для курсу гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: відкладений попит на валюту — головна загроза для курсу гривні

Валюта
1939
У середу на валютному ринку України буде цікаво.
По-перше, сьогодні пройдуть розрахунки за вчорашнім аукціоном Мінфіну України з розміщення ОВДП. Було куплено гривневих облігацій на суму 5,23 млрд гривень, і хоча сьогоднішнім днем ​​пройде і виплата відсотків по великому числу інших випусків ОВДП — загальне сальдо залишиться позитивним для бюджету. Подібні грошові потоки протягом дня позначаться і на поведінці валютного ринку.
По-друге, значна частина зарахованої вчора валютної виручки за минулу п’ятницю і вихідний в Україні понеділок вийде в середу на міжбанк. Клієнтам не має сенсу зараз її притримувати, позаяк курс відносно стабільний і великого виграшу від збереження валюти на рахунках компанії в цій ситуації не отримують. Тим більше, що найближчим часом у аграріїв почнуться сільськогосподарські роботи, а для їх фінансування потрібна гривня. Її дефіцит на тлі низької активності покупців валюти — істотна підстраховка для нацвалюти на міжбанку.
По-третє, не все так райдужно на ринку для гривні. Сформувався досить великий відкладений попит на валюту за рахунок тих місцевих клієнтів і нерезидентів, які продовжують вичікувати мінімальних котирувань на міжбанку і в будь-який момент при щонайменшій зміні тренду по курсу вийдуть на ринок з купівлею. Цей відкладений попит — головна загроза для курсу нацвалюти на сьогодні.
По-четверте, завтра будуть оголошені результати засідання ЄЦБ в частині грошово-кредитної політики і буде проведена прес-конференція його керівництва в частині подальших дій ЄЦБ в умовах пандемії і падіння економіки в країнах ЄС. Тому найближчим часом нас чекають чергові валютні ралі по парі євро/долар на міжнародних майданчиках, що буде відображатися на курсі євро відносно гривні і дасть можливість спекулянтам активно на цьому заробляти.
Всі ці фактори не дадуть найближчим часом нудьгувати нікому: ні банкам, ні їхнім клієнтам. За прогнозами Finance.ua, обсяг операцій 10 березня на міжбанку буде перебувати в межах до $ 170−180 млн при здійсненні до 490−530 угод. Як і всі останні дні при істотних перекосах попиту і пропозиції на міжбанку можлива поява Нацбанку з відповідною інтервенцією для вирівнювання ситуації.
Котирування міжбанку, за прогнозами Finance.ua в середу будуть в межах: долар — коридор 27,60−27,85 грн, євро — коридор 32,70−33,20 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:
  • Долар: коридор купівель і продажів 27,50−27,85 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
  • Євро: в банках коридор 32,65−33,25 грн при спреді до 25−30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 32,75−33,15 грн при спреді до 25 коп.
У разі суттєвих коливань пари євро/долар на міжнародних майданчиках і відповідно різких змінах курсу євро відносно гривні на міжбанку — власники обмінників будуть часто змінювати свої цінники по євро протягом дня.
Курс долара на Міжбанку — графік:
Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 27,72 / 27,74
євро — 32,98 / 33,01
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас