Як НБУ ухвалює рішення щодо облікової ставки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як НБУ ухвалює рішення щодо облікової ставки

Кредит&Депозит
1134
У пресслужбі Національного банку України розповіли про те, як регулятор ухвалює свої рішення.
Нещодавно НБУ підвищив облікову ставку до 6,5%. Це ключовий інструмент монетарної політики центробанку.
Хто і як вирішує, якою буде облікова ставка? У Нацбанку кажуть, що увесь процес чітко регламентований і складається з 5 етапів.
  • Етап 1: Підготовка пропозицій щодо рішень з монетарної політики. За тиждень до засідання Правління НБУ, на якому ухвалюється рішення про рівень ставки, проходить зустріч керівників департаментів. Це 5 підрозділів, які причетні до рішень з монетарної політики.
Під час цієї зустрічі окреслюється коло питань для розгляду на засіданнях КМП (Комітет з монетарної політики) й Правління НБУ з питань монетарної політики та визначаються необхідні інформаційно-аналітичні матеріали для обґрунтування рішень з монетарної політики.
  • Етап 2. «Режим тиші». Це тиждень від першого засідання до моменту оголошення ставки. У цей час представники НБУ не мають права сказати бодай слово про монетарну політику: чи то ЗМІ, чи банкам, чи експертам ринку – нікому.
Так ми запобігаємо публічним спекуляціям щодо майбутнього рішення. І не просто так! Вони можуть неоднозначно вплинути на очікування учасників фінансових ринків, підвищити рівень невизначеності та спровокувати надмірні коливання на ринках.
  • Етап 3. Засідання Комітету з монетарної політики. Воно відбувається за день до засідання Правління НБУ. Це своєрідний форум для дискусій, обміну думками та узгодження позицій. Учасники: члени Правління НБУ та директори Департаментів, що причетні до рішень з монетарної політики. Останні презентують підготовлену аналітику: макроекономічні прогнози, матеріали щодо розвитку грошово-кредитного та валютного ринків, а також аналіз стану фінансової стабільності. Та надають рекомендації щодо ставки.
  • Етап 4. Засідання Правління НБУ з питань монетарної політики. Це ключовий етап. Він проходить у чітко визначений час: з 10:00 до 12:00. Правління обговорює пропозиції персоналу НБУ щодо доцільності зміни, чи навпаки, збереження ставки.
За підсумками такого обговорення Правління на колегіальній основі простою більшістю голосів ухвалює рішення про розмір облікової ставки.
  • Етап 5. Оприлюднення рішень та проведення пресбрифінгу. Того ж дня о 14:00 – за дві години після засідання Правління – на сайті НБУ оприлюднюється пресреліз про ухвалене рішення щодо рівня облікової ставки.
О 14:00 також розпочинається пресбрифінг керівництва НБУ. На ньому, зокрема, детально пояснюється, чому ухвалене саме таке рішення.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас