Рік роботи Кабміну: бізнес назвав головні досягнення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рік роботи Кабміну: бізнес назвав головні досягнення

Казна та Політика
472
Сьогодні, 4 березня, виповнюється рік роботи нинішнього складу Кабінету Міністрів України під головуванням Дениса Шмигаля, Прем’єр-міністра України. Спільнота Європейської Бізнес Асоціації відмічає важливі позитивні моменти та зрушення за минулий рік.
Про це пише ЕБА.
Карантинні обмеження
Ми дякуємо за постійний і відкритий діалог протягом року, адже бізнес активно висловлював свої позиції щодо доцільності запровадження карантинних обмежень, які знаходили відображення у Постановах Уряду, принаймні частково.
Мораторій на перевірки
Так само позитивно бізнес відзначив рішення Уряду запровадити мораторій на перевірки на час карантину, а також скасування штрафів за несвоєчасне подання податкової звітності, аби хоча б деякою мірою знизити навантаження на бізнес під час карантину.
Декларування підвищення цін
Ми вдячні, що Уряд врахував негативний досвід регулювання націнок на соціально значущі товари та запровадив декларування підвищення цін. Разом з тим, з метою спрощення адміністрування сподіваємось на прийняття відповідних змін найближчим часом.
Програмні РРО
Дякуємо за розробку API для використання смартфонів замість РРО, а також сподіваємось на широке запровадження програмних РРО з метою встановлення рівних умов роботи для всього бізнесу.
Приватизація спиртзаводів
Приватизація заводів дозволила бюджету отримати додаткові 1 млрд гривень, а бізнесу – сподівання на виведення галузі з тіні.
Боротьба з нелегальним ринком алкогольних напоїв
Сподіваємось, що ті здобутки, які наразі має Державна фіскальна служба, будуть примножені і правила торгівлі алкогольними напоями в Інтернеті нарешті будуть затверджені.
Впровадження інституту АЕО (авторизованого економічного оператора на митниці)
Запровадження АЕО значно оптимізує процес митного оформлення вантажів для прозорого та легального бізнесу та прискорить здійснення експортно-імпортних операцій.
Вдосконалення сфери технічного регулювання
Ми дякуємо Уряду за продовження курсу на спрощення нетарифних бар’єрів у торгівлі, зокрема гармонізацію українських технічних регламентів до вимог ЄС. Сподіваємося на успішне завершення оціночної місії ЄС та заключення ACAA про так званий промисловий безвіз.
Меморандум з виробниками «зеленої» електроенергії
Бізнес вдячний за досягнення компромісної позиції між державою та виробниками «зеленої» електроенергії заради збереження інвестиційної привабливості галузі та її подальшого розвитку.
Сприяння участі України в Європейському зеленому курсі
Завдяки злагодженій роботі Уряду, Україна стала однією з перших країн, які офіційно підтримали ЄС у просуванні Європейського зеленого курсу та почали перемовини щодо включення нашої країни в цю нову політику.
Оновлення харчового регулювання
Ми дякуємо за чотири важливі зміни у контексті харчової сфери. Зокрема, йдеться про оновлення державних санітарних правил і норм щодо максимально допустимих рівнів окремих забруднювачів у харчових продуктах; затвердження правил додавання вітамінів та мінералів до харчових продуктів; затвердження вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров’я харчових продуктів; уточнення правил ввозу товарів та препаратів ентерального харчування.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас