Зеленський ветував закон щодо порталу повідомлень про корупцію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський ветував закон щодо порталу повідомлень про корупцію

Казна та Політика
383
Президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон «Про внесення змін до Закону України „Про запобігання корупції“ щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів», який було ухвалено 4 лютого 2021 року.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Зеленський повернув закон до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.
На Банковій пояснили, що законом запроваджується функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів як бази даних, до якої вноситиметься повідомлена викривачами інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також інформація про осіб, які мають статус викривачів, серед іншого їхні персональні дані та інформація про стан і результати розгляду повідомлених ними можливих фактів корупційних діянь.
«Вето застосовано через пропозицію вносити викривачів у Єдиний реєстр, але не передбачено жодного захисту прав викривачів. Ми маємо захистити викривачів, змінити підхід з точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах. Будь-яка людина має право звернутися до правоохоронних органів, щоб повідомити про корупційні діяння», — наголосив Зеленський.
Президент зазначив, що мета та цілі обробки даних про викривачів законом не визначаються, не врегульовуються також питання обсягу даних, які вноситимуться до Єдиного порталу. Не визначено порядок захисту таких даних, випадки, підстави та коло осіб, яким надаватиметься доступ до них.
За оцінкою глави держави, законом лише визначається, що Єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, а також те, що держателем та відповідальним за його адміністрування є НАЗК.
«Такий підхід не відповідає Конституції України, за якою не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини (частина друга статті 32 Конституції України), а також закону України «Про захист персональних даних», — йдеться в повідомленні ОП.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада у листопаді минулого року ухвалила у першому читанні законопроєкт № 3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів» щодо посилення конфіденційності викривачів корупції.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас