0 800 307 555
0 800 307 555

Україна виходить з угоди з СНД в сфері мобільного зв'язку


Україна виходить з угоди з СНД в сфері мобільного зв'язку

Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону про вихід України з угоди про співробітництво у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку. Документ буде направлений до Верховної Ради.

Рішення ухвалено під час засідання уряду 3 березня, яке транслювалося на Youtube-каналі Кабміну.

Угода була підписана 17 січня 1997 року в м. Москві і ратифікована законом України від 3 березня 1998 року.

Угода визначає домовленості щодо забезпечення співпраці країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі розвитку систем стільникового рухомого зв’язку, вдосконалення міждержавного ринку послуг.

“За період, що минув з часу підписання Угоди, вона не знайшла для України практичної реалізації. Співпраця та будь-які контакти з виконавчими органами СНД з питань її реалізації з об’єктивних причин не відбуваються. Отже, немає підстав для обміну інформацією про будь-які зобов’язання сторін у зв’язку з виходом України із зазначеної угоди”, – йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Крім того, стаття 6 угоди передбачає наближення національних нормативно-правових до актів країн СНД у сфері розвитку та використання систем стільникового рухомого зв’язку, що не відповідає зобов’язанням, взятим при підписанні Угоди про асоціацію з Європейським союзом, йдеться в документі.

17 лютого Кабінет Міністрів ухвалив постанову про вихід України з угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв’язку. Угода була підписана в 1992 році в Бішкеку.

Нагадаємо, в грудні 2020 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про вихід України з міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності незалежних держав. Три з цих угод – у сфері атомної енергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua