0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС погодив продовження санкцій проти Януковича і його оточення: хто залишив список


ЄС погодив продовження санкцій проти Януковича і його оточення: хто залишив список

Сьогодні, 3 березня, посли Євросоюзу окремим рішенням продовжили дію рішення про заморожування активів колишнього президента Віктора Януковича, яке ухвалювалося через розкрадання державних коштів. Також у цьому списку перебувають сім інших осіб з оточення експрезидента, повідомляє “Радіо Свобода”.

При цьому з санкційного списку викреслять колишнього прем’єр-міністра Сергія Арбузова і ексміністра освіти Дмитра Табачника.

Також ЄС ухвалив рішення продовжити санкції проти 177 осіб і 48 юросіб ще на пів року, яких ЄС вважає відповідальними за підрив територіальної цілісності України.

Ці обмеження передбачають заборону на отримання віз і заморожування активів. Їх ввели в 2014-му після окупації Криму і надалі посилювали.

Офіційно дію обох списків санкцій буде продовжено пізніше цього тижня – після оприлюднення в журналі ЄС.

Що стосується санкцій проти оточення Януковича, вони введені в кінці лютого 2014-го, при цьому в останні роки цей список поступово скорочувався.

Частина з включених до списку осіб оскаржували, а іноді і вигравали судові справи про санкції ЄС. Ці рішення викликали посилення вимог щодо скорочення або навіть скасування цього списку санкцій.

Навіть деякі дипломати в ЄС згадували про декілька “слабких справ”. Крім Арбузова і Табачника, обговорювалося зняття санкцій з сина Януковича – Олександра.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua