0 800 307 555
0 800 307 555

Як підтвердити пільговий стаж


Як підтвердити пільговий стаж

Пільговий стаж підтверджується довідкою підприємства про роботу в шкідливих умовах протягом повного робочого дня (якщо підприємство ліквідоване — відповідними комісіями при головних управліннях Пенсійного фонду).

Про це пише Пенсійний кур’єр.

Приклад. Чоловік має пільговий стаж для виходу на пенсію (електрогазозварювальник), але не має атестації робочого місця. Чи може він вийти на пенсію в 55 років?

Пільгова робота після 21.08.1992 має бути додатково підтверджена результатами атестації робочого місця. Якщо ж атестація не проводилася, пільговий стаж буде враховано до 21.08.1992, а після — ні.

Для призначення пільгової пенсії за Списком № 2 у 55-річному віці чоловікові потрібно мати 12 років 6 місяців пільгового стажу та відповідного страхового стажу (від 25 до 30 років — залежно від дати настання пільгового пенсійного віку).

Для визначення права на пільгову пенсію треба звернутися до органу Пенсійного фонду з відповідними документами (трудовою книжкою, пільговими довідками тощо).

Довідка Finance.ua:

  • Cтраховий стаж та заробітна плата обчислюються на основі даних, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
  • Розмір пенсії визначається у поточних цінах виходячи з припущення, що розмір заробітної плати буде таким, як на час розрахунку «Пенсійним калькулятором».
  • За результатами обчислення надається розрахунок пенсії та складові такого розрахунку (помісячний розрахунок коефіцієнтів заробітної плати, страховий стаж, розмір пенсії за формулою, доплата за понаднормовий стаж тощо). Результати розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті та доступні для перегляду в будь-який час.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua