Золотовалютні резерви України скоротилися на 200 млн доларів — Данилишин — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Золотовалютні резерви України скоротилися на 200 млн доларів — Данилишин

Валюта
527
Обсяг міжнародних резервів Національного банку України станом на 1 березня 2021 року скоротився на 200 млн доларів — до 28,6 млрд доларів.
Про це повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин на Facebook.
«Це в чотири рази перевищує плановий обсяг платежів уряду і Національного банку за зовнішньою заборгованістю перед нерезидентами в 2021 році (7,2 млрд доларів), в тому числі на користь МВФ — 1,6 млрд доларів», — повідомив Данилишин.
За його словами, стійкість фундаментальних тенденцій і достатність резервів Національного банку продовжують підтримувати стабільність обмінного курсу гривні в рамках режиму плаваючого курсоутворення.
«На міжбанківському ринку обмінний курс гривні протягом минулого тижня перебував в бічному тренді, не перевищуючи 28 гривень за 1 долар. Незначне переважання попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків над її пропозицією (в середньому за день на 8 млн доларів) було сформовано головним чином на форвардному сегменті ринку», — підкреслив Данилишин.
Голова Ради НБУ додав, що замість цього збільшився продаж іноземної валюти фізичними особами на готівковому ринку, що дозволило банкам збільшити викуп валюти в позицію.
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас