0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні повернули конкурси для держслужбовців: Рада ухвалила закон з пропозиціями Зеленського


В Україні повернули конкурси для держслужбовців: Рада ухвалила закон з пропозиціями Зеленського

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань держслужби» з пропозиціями президента (№ 4531).

За це рішення проголосували 267 народних депутатів із 350, зареєстрованих в сесійній залі.

Згідно з пропозиціями президента, у законі «Про центральні органи виконавчої влади» встановлюється, що перший заступник міністра, заступники міністра дають обов’язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату міністерства та його територіальних органів (у разі утворення) доручення.

Із закону вилучається положення, згідно з яким у випадку, якщо посада міністра є вакантною, забороняється покладення на першого заступника міністра та заступників міністра виконання обов’язків міністра, визначених рядом пунктів ч. 2 ст. 8 закону «Про центральні органи виконавчої влади».

Також вилучається положення, відповідно до якого у випадку, якщо посада міністра є вакантною більше 60 днів, забороняється покладення на першого заступника міністра, заступників міністра виконання ряду обов’язків міністра.

Крім того, вилучене положення, яким забороняється покладання обов’язків міністра на особу, кандидатура якої на посаду відповідного міністра була відхилена Верховною Радою поточного скликання.

Серед іншого, у законі «Про державну службу», зокрема, визначається, що Комісія з питань вищого корпусу держслужби проводить конкурс на зайняття посад державної служби категорії «А» та вносить суб’єкту призначення пропозиції щодо кандидатур на такі посади загальною кількістю не більше 3 осіб (раніше — не більше 5 осіб).

Законом також, зокрема, встановлюється, що конкурси на посади, що обіймають особи, з якими до набрання чинності цим законом укладені контракти про проходження державної служби на період дії карантину, установленого Кабінетом міністрів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, оголошуються протягом 6 місяців з дня набрання чинності цим законом відповідно до черговості укладення контрактів про проходження держслужби на відповідні посади.

Контракти про проходження держслужби на період дії карантину, укладені до набрання чинності цим законом, діють до призначення на посаду державної служби особи за результатами конкурсу, але не більше 9 місяців з дня набрання чинності цим законом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua