0 800 307 555
0 800 307 555

Справа ПриватБанку. Трьом експосадовцям повідомлено про підозру в розтраті 136 млн гривень


Справа ПриватБанку. Трьом експосадовцям повідомлено про підозру в розтраті 136 млн гривень

Прокуратура підготувала повідомлення про підозру трьом колишнім посадовцям ПриватБанку.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Генеральним прокурором 22 лютого 2021 року погоджено повідомлення про підозру трьом колишнім посадовцям ПАТ КБ «ПриватБанк» у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, та у службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.ч. 1, 2 ст. 366 КК України).

Зокрема, повідомлено про підозру колишньому першому заступнику Голови правління «ПриватБанку» Володимиру Яценку , який в понеділок намагався покинути Україну на приватному літаку в напрямку Відня. Завдяки зусиллям правоохоронців літак здійснив посадку в аеропорту «Бориспіль», де експосадовця було затримано.

Решта двоє – це ексголова правління банку Олександр Дубілет і начальниця департаменту фінансового менеджменту, яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління пов’язаної з банком юридичної особи Олена Бичихіна.

Слідством встановлено, що у грудні 2016 року троє колишніх посадовців банку, усвідомлюючи, що ПАТ КБ «ПриватБанк», з урахуванням позиції власників його істотної участі, у найближчий час буде визнаний неплатоспроможним та перейде під контроль держави, та розуміючи, що у зв’язку із цим з 19 грудня 2016 року вони втратять контроль над грошовими коштами банку, підготували та реалізували злочинний план розтрати грошових коштів фінустанови. Він полягав у протиправному нарахуванні та виплаті додаткової винагороди — індексованої комісії у зв’язку із ростом курсу гривні до долара США на користь пов’язаної з банком юридичної особи за наявними депозитними договорами з нею. При цьому виплата такої комісії цими депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалась.

Окрім цього, нарахування і виплата винагороди були заплановані в порушення вимог статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність», якою встановлено, що угоди, які здійснюються з пов’язаними з банком особами, не можуть передбачати умов, що не є поточними ринковими умовами.

Для прикриття розтрати грошових коштів «ПриватБанку» троє експосадовців вирішили надати цим банківським операціям вигляду законних, посилаючись на начебто заздалегідь прийняте і погоджене рішення кредитного комітету банку від 2014 року, насправді підроблене «заднім числом», та на рішення кредитного комітету банку від 16 грудня 2016 року, якими нібито ухвалено рішення про застосування нарахування і виплати індексованої комісії по депозитах на користь пов’язаної з банком юридичної особи в рамках розпорядження «Про реалізацію нового депозиту з виплатою винагороди у зв’язку з ростом курсу гривні до долара США» від 2013 року.

Таким чином, підозрювані спричинили збитки у сумі 136 млн гривень.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, досудове розслідування — детективами Національного антикорупційного бюро України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua