Соціологи з’ясували, чи хочуть українці продавати свої паї — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Соціологи з’ясували, чи хочуть українці продавати свої паї

Аграрний ринок
6180
Майже всі власники земельних паїв не планують продавати свою землю в найближчі роки.
Про це свідчать дані соціологічного опитування Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).
Більш того, 25% респондентів з тих, що вже мають у власності землю, в найближчі роки збираються збільшити свій земельний банк шляхом купівлі нових ділянок, а серед тих, у кого немає у власності землі, 18% мають намір її придбати. 70% респондентів готові купувати землю за власні кошти та заощадження, а 27% очікують на спеціальні програми від влади.
Як люди ставляться до відкриття ринку землі:
  • майже половина респондентів негативно ставиться до відкриття ринку землі. Такої думки дотримуються як ті, хто має землю, так і ті, хто її не має;
  • зареєстрований бізнес сприймає відкритий ринок землі більш оптимістично, так, 38% респондентів підтримують відкриття ринку, тоді як серед ОСГ та незареєстрованого бізнесу лише 22% підтримують земельну реформу;
  • спостерігається різниця у сприйняті ринку землі й серед жінок та чоловіків. Так, 30% чоловіків підтримують відкритий ринок землі, тоді як серед жінок лише 17% позитивно сприймають земельну пертурбацію.
60% володіють землею сільськогосподарського призначення, а ще у 10% опитуваних землею володіють члени родини. І 72% з тих, хто володіє землею, впевнені, що їх земля документально оформлена правильно та внесена у необхідні реєстри, а 20% в цьому не впевнені.
Соціологи з’ясували, чи хочуть українці продавати свої паї

Довідка Finance.ua:

  • В Україні 1 липня планують запустити ринок землі. Він спрямований на дерегулювання у сфері землеустрою, а також передачу комунальних земель громадам. ТОП-8 міфів про ринок землі.
  • Вартість одного гектара після відкриття з 1 липня 2021-го ринку сільськогосподарських земель складе близько $2 тис.

Закон про землю – що потрібно знати звичайному українцю

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас