Як повернути частину сплачених вами податків в 2021 (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як повернути частину сплачених вами податків в 2021 (інфографіка)

Казна та Політика
1620
Податкову знижку в 2021 році можуть отримати українці, які минулого року лікувалися від безпліддя, усиновили дитину або віддали дитину на навчання. Це перераховано в законі про податкову декларацію.
Оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.
Якщо ваша дитина потрапила на платне навчання, частину вартості навчання можна повернути. Більше того, податкова знижка діє не тільки на оплату навчання, а й на власне або інших родичів (батьків, чоловіка/дружини).
Житло. За оренду, купівлю і будівництво житла можна отримати досить велику знижку від держави. Тому податкова знижка поширюється на:
Сплачені відсотки за іпотечним житловим кредитом. Держава може повернути вам частину грошей, але не з суми всієї іпотеки, а тільки з тих відсотків, які ви сплатили протягом останнього року.
Сума орендної плати, сплаченої людиною, яка має статус внутрішньо переміщеної особи. Таких в Україні майже 1,5 мільйона осіб за даними профільного міністерства. Але для цього потрібно укласти офіційний договір про оренду.
Сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла. Це житлові будинки (комплекси) та квартири, що побудовані і будуються за державної підтримки.
Під податкову знижку підпадають і інші витрати українців. Зокрема:
  • Гроші або вартість майна, яке передали на благодійність і пожертви. Це може бути лікування, навчання тощо — частина з них можна повернути.
  • Сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення. Коли в Україні повноцінно почне діяти система накопичувальних пенсій, така податкова пільга стане ще більш вагомою.
  • Сума коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива.
  • Витрати на боротьбу з COVID-19 в Україні. Це, зокрема, витрати на лікарські засоби, дезинфікуючі засоби та антисептики, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту, медичні вироби для скринінгу хворих тощо.
Як повернути частину сплачених вами податків в 2021 (інфографіка)
Розмір податкової знижки. Податкова знижка — це 18% від суми, яку ви заплатили. Наприклад, за рік ви заплатили за іпотечним кредитом 100 тисяч гривень, з яких 20 тисяч — це відсотки. Тоді вам порахують 18% від 20 тисяч і ви отримаєте 3 600 гривень назад. Або ж ви заплатили 10 тисяч гривень за навчання дитини — тоді чекайте 1 800 гривень повернення.
За матеріалами:
Телеканал новин 24
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас