Метод "сировинних ножиць" пророкує ревальвацію гривні - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Метод "сировинних ножиць" пророкує ревальвацію гривні - експерти

Валюта
8587
Економічний експерт Олексій Кущ вважає, що «курсову температуру» дозволяє з високою ймовірністю визначити метод, який він називає «сировинні ножиці». Цей метод полягає в порівнянні цінових індикаторів на нафту і на залізну руду на світових ринках. Якщо ціновий індикатор руди нижчий за нафту — буде девальвація, якщо вищий — ревальвація.
На сьогоднішній день руда мало не втричі дорожча за нафту. Відповідно, економіст вважає, що передумов для девальвації немає, скоріше навпаки. За його словами, цей метод практично ніколи не дає збоїв.
«Цей метод, звичайно, не дає прогноз на якийсь невеликий термін, наприклад, на місяць. Але він дозволяє прогнозувати тенденцію, загальний тренд на поточний момент. Усередині тренда, зрозуміло, можуть бути курсові відскоки вгору-вниз, можуть впливати сезонні фактори. Але якщо „сировинні ножиці“ працюють на нашу користь, амплітуда буде рухатися в бік зміцнення гривні. У лютому, швидше за все, курс долара буде волатильний, як і зараз, жодних різких рухів вгору або вниз не очікується. Коливання можуть скласти плюс-мінус кілька десятків копійок. А з кінця лютого або навіть з початку березня почнеться ревальвація», — вважає Олексій Кущ.
Експерт також зазначає, що багато чого залежатиме від активності нерезидентів. Але такого сильного зміцнення гривні, як у 2019 році, не очікує.
«Я прогнозую, що інтерес нерезидентів відновиться, але не в такому обсязі, який був, наприклад, в 2019 році, коли гривня зміцнилася на 15%. Десь в половині того обсягу. Невелике повернення нерезидентів вже зафіксовано, а з весни він може посилитися», — прогнозує Олексій Кущ.
У лютому можемо побачити долар по 27,5? Старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович також прогнозує зміцнення гривні, причому вже в лютому.
«У лютому, за нашими прогнозами, гривня буде поступово зміцнюватися і до кінця місяця може навіть досягти рівня 27,5 грн за долар. Відбуватися це буде, з одного боку, під впливом помірного попиту на валюту, а з іншого — через підтримку з боку нерезидентів і експортерів. У грудні і січні іноземці купили нових ОВДП на 20 млрд грн, чим стримали ослаблення гривні, зберігши стабільний курс. І це при тому, що більшу частину часу НБУ не здійснював валютних інтервенцій на ринок. У лютому рівень попиту нерезидентів на ОВДП може зберегтися високим. Також цього місяця зростуть обсяги податкових платежів. Це вимагатиме від експортерів великих обсягів продажу валюти для забезпечення сплати податків», — говорить Тарас Котович.
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас