0 800 307 555
0 800 307 555

Які статті видатків у 2020 році недофінансували найбільше


Які статті видатків у 2020 році недофінансували найбільше

За підсумками 2020 року не було проведено видатків на 67,26 млрд грн порівняно з уточненим планом, який складав 1355 млрд грн. 2 найбільш недовиконані статті видатків — обслуговування боргу і надання допомоги через Пенсійний фонд.

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки з посиланням на дані Державного казначейства.

«За підсумками року не було проведено видатків на 67,26 млрд грн порівняно з уточненим планом, який складав 1355 млрд грн. Таким чином рівень виконання видатків складає 95%. За Загальним фондом недовиконання склало 36.12 млрд грн (це становить 3.2% його видатків), за спеціальним фондом не були профінансовані видатки на суму 31,14 млрд грн (14% від запланованих видатків спецфонду)», — йдеться у повідомленні.

При цьому, на 2 найбільш недовиконані статті видатків (обслуговування боргу та надання допомоги через ПФУ) припадає 30% недовиконання.

Найбільша частка недовиконання припадає на обслуговування державного боргу — видатки на 16,1 млрд грн менші за планові.

«Це може бути зумовлено більш міцним курсом національної валюти, більш низьким, аніж планувалося, курсом інфляції, а також тим, що план по запозиченням у 2020 році був недовиконаний — загалом на 46,6 млрд грн, що зменшило потреби у видатках на обслуговування боргу в минулому році», — пояснюють аналітики.

Наступною за розміром недовиконаною статтею є надання Пенсійним фондом матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, за рахунок ковід-фонду. За цією статтею невиконання склало 4,7 млрд грн.

«Хоча перша постанова про виділення коштів для надання цього виду допомоги було ухвалена 9 грудня, рішення про завершення надання допомоги було ухвалене вже в 2021 році – 13 січня. При цьому, відповідно до затвердженого порядку, процедури, пов’язані з виплатами на цьому не закінчаться, адже до 1 лютого Пенсійний фонд має надіслати до Мінсоцу узагальнену заявку на перерахування коштів для завершення надання допомоги, а кінцева дата надання звіту про використання даних коштів — 5 лютого», — додали в КШЕ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua