0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: ОВДП, нерезиденти і експортери — що більше вплине на ринок


Міжбанк: ОВДП, нерезиденти і експортери — що більше вплине на ринок

Цей вівторок на валютному ринку пройде досить динамічно. Основні причини ті ж самі:

1) Період основних виплат ПДВ експортерам. Навіть з урахуванням ефекту локдауну і низької ділової активності в період новорічних і різдвяних свят суми, які держава повинна перерахувати експортерам — значні. Щойно вони отримають ці кошти — це традиційно спрацює проти гривні. Експортери будуть притримувати валютну виручку і зниження пропозиції призведе до додаткового тиску на курс нацвалюти на міжбанку;

2) Наближення звітної дати. Бізнес оперативно закриватиме свої операції по січню на звітну дату і це збільшить активність клієнтів в найближчі дні на міжбанку. За нашими прогнозами обсяг операцій у вівторок складе до $ 230 млн при здійсненні до 550−600 угод;

3) Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Після консультацій з первинними дилерами чиновники не змінили початкових умов аукціону й сьогодні планують продати облігації з термінами на 161, 504, 749 і 1211 днів. При цьому, обмеження по сумі виставлені тільки щодо паперів на 161 день в обсязі до 500 млн грн. Це зроблено для того, щоб домогтися меншої вартості залучення коштів до бюджету за рахунок конкуренції між потенційними покупцями цих паперів. За нашими прогнозами на аукціоні буде продано ОВДП на суму до 7,9 млрд гривень із середньозваженою дохідністю в межах коридору від 9,18% річних за найкоротшими паперами до 12,15% прибутковості за найдовшими.

Останні аукціони проходили для Мінфіну України дуже непогано, і від того, скільки він зможе розмістити ОВДП сьогодні – буде залежати поведінка ресурсного та валютного ринків в найближчі два дні. Як ми і попереджали ще вчора — якщо на аукціоні все піде цікаво для нерезидентів, то ми скоро побачимо Сітібанк з продажем валюти під їхні операції.

Котирування міжбанку, за нашим прогнозом, 26 січня будуть в межах: долар — коридор 28,05−28,25 грн, євро — коридор 33,90−34,25 грн.

Курс долара на Міжбанку — графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 28,15 / 28,17
євро — 34,12 / 34,14

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua