У ЄС чекають на ухвалення земельної реформи в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У ЄС чекають на ухвалення земельної реформи в Україні

Аграрний ринок
455
Світовий банк і Євросоюз готові надавати технічну підтримку та інші ресурси для успішного впровадження земельної реформи в Україні.
Про це заявив провідний експерт Світового банку Клаус Дейнінгер, йдеться в повідомленні Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства.
Він зазначив, що в Україні є всі передумови для впровадження прозорого ринку землі, яке підвищить ефективність використання земельних ресурсів, забезпечить основу для розвитку сільського господарства, сільських територій та місцевого населення.
Як уточнив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, впровадження ринку землі та забезпечення всіх необхідних інструментів для його успішного функціонування залишається пріоритетом для уряду України на 2021 р.
«Всі пріоритети Уряду України щодо подальшого впровадження земельної реформи поширюються і на 2021 рік, адже через пів року стартує ринок землі. Для нас важливо забезпечити всі необхідні передумови для успішного запуску земельного ринку та його подальшого функціонування», — сказав він.
Зокрема, йдеться про розробку та імплементацію земельного законодавства, запровадження дерегуляції у сфері земельних відносин, передачу повноважень щодо розпорядження землями місцевим громадам, запровадження системи електронних аукціонів, земельного моніторингу.
Очікується, що «дорожня карта» подальшої спільної роботи в рамках керуючого комітету із земельної реформи буде остаточно затверджена на початку лютого.

Довідка Finance.ua:

  • 28 квітня 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який запроваджує ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
  • Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи — громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тис. гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас