0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: четвер обіцяє бути найцікавішим днем тижня


Міжбанк: четвер обіцяє бути найцікавішим днем тижня

Четвер, напевно, буде найцікавішим днем ​​на валютному ринку цього тижня. Річ у тім, що незважаючи на вчорашнє перевищення пропозиції долара на міжбанку над попитом і в цілому дуже позитивний розклад для гривні останніх днів, в кінцевому підсумку котирування долара навіть зросли.

В основному, до цього їх підштовхнув вихід НБУ з інтервенцією по купівлі валюти по 27,94 гривні в середині дня. До цього моменту, великі покупці вичікували “дна” по курсу і не поспішали укладати угоди, а продавці нервували і при відсутності попиту знижували свої цінники. Вихід Нацбанку дав сигнал продавцям, що покупець на ринку все ж з’явився, а покупцям – що вже не варто зволікати з реальними угодами. У підсумку, це призвело до швидкого зростання попиту, збільшення апетитів по курсу у продавців і розгойдування котирувань спекулянтами. Завершилася сесія на рівні 28,02/28,04 гривні за долар, хоча мала всі шанси зафіксувати курс до кінця дня нижче психологічного рівня в 28 гривень. При цьому, за фактом Нацбанк так нічого і не купив, хоча і був присутній на торгах практично з обіду і до кінця активної фази сесії. Від того, як сьогодні себе поведе регулятор і як зреагують в кінцевому підсумку на те, що відбувається, великі гравці і буде залежати тренд по курсу в четвер.

Враховуючи наближення днів бюджетних проплат у клієнтів, що зазвичай працює на користь гривні, поки експортери раді такому несподіваному зростанню котирувань і тому постараються зберегти підвищуючий тренд по долару на торгах у четвер. А ось чи “поведуться” на це потенційні покупці – ще питання. Якщо їхні нерви здадуть, курс продовжить зростати, якщо ж покупці знову не поспішатимуть зі своїми угодами, а НБУ не буде активно виходити на ринок, то долар може знову піти нижче позначки в 28 гривень з ціллю до 27,90 гривень до кінця дня.

Багато також залежить і від масштабу спекулятивних атак на гривню в цей період, але основне – це все ж наскільки міцні нерви у покупців і чи готові вони реально “поборотися” за курс.

За розрахунками Finance.ua, обсяг операцій на торгах у четвер складе до $150-180 млн при здійсненні до 490-530 угод.

Котирування міжбанку, за нашим прогнозом 14 січня будуть в межах: долар – коридор 27,95 – 28,15 грн, євро – коридор 33,90 – 34,25 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 27,90 – 28,25 грн при спреді в більшості обмінників фінкомпаній від 15 до 20 коп, а в касах банків – від 20 до 25 коп.
  • Євро: в банках коридор 33,75 – 34,40 грн при спреді до 25 – 35 коп, а в обмінниках фінкомпаній – в межах 34,05 – 34,30 грн при спреді від 20 до 30 коп.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 28,02 / 28,04
євро – 34,08 / 34,11

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua