Падіння економіки України сповільнилося наприкінці 2020 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Падіння економіки України сповільнилося наприкінці 2020 року

Казна та Політика
339
Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України у січні-листопаді 2020 року скоротився на 4,7%. Це трохи менше, ніж падіння на 5,2% за перші десять місяців року.
Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.
Як зазначається в огляді, листопад 2020 року Україна прожила із черговим карантинним обмеженням – карантином вихідного дня, коли знову погіршились настрої бізнесу.
“Але новий виклик не завдав суттєвої шкоди, і навіть види економічної діяльності (ВЕД), що підпадали під дію обмежень, гідно витримали іспит на міцність з урахуванням здобутого досвіду у пік пандемії (березень-квітень), пристосованості вітчизняних підприємств (особливо сфера послуг) до роботи в жорстких карантинних обмеженнях та підтримки з боку держави”, – йдеться в документі.
Так, показники діяльності роздрібної торгівлі та будівництва продовжили демонструвати зростання, хоча й дещо меншими темпами, ніж у жовтні. У свою чергу, ВЕД виробничого спрямування (промисловість, сільське господарство, оптова торгівля та вантажообіг) покращили свою динаміку у листопаді порівняно з жовтнем, з урахуванням бази порівняння, позитивного впливу зовнішнього чинника та бюджетної підтримки. Єдиний вид економічної діяльності – пасажирський транспорт – поглибив падіння за всіма підвидами, окрім водного.
У цілому, за підсумками 11 місяців 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності (ВЕД) уповільнилося і становило 5,2% (6,0% за 10 місяців 2020 року).
“Відповідно зменшення обсягів ВВП Мінекономіки орієнтовно оцінює на рівні 4,7%, що загалом відповідає прогнозованій тенденції”, – йдеться в огляді.
Падіння економіки України сповільнилося наприкінці 2020 року
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас