0 800 307 555
0 800 307 555

"Мотор Січ" почала льотні випробування лопатей для вертольотів


"Мотор Січ" почала льотні випробування лопатей для вертольотів

ПАТ “Мотор Січ” у четвер на своєму льотно-випробувальному комплексі розпочало льотні випробування композитних лопатей для вертольотів Мі-8 та металевих – для Мі-24 українського виробництва.

“Це значуща подія для України, адже вона увійшла до п’ятірки держав світу, що виробляють лопаті для важких вертольотів! А це значить, ми маємо нові можливості для української армійської авіації та перспективи для розвитку експортних ринків”, – прокоментував цю подію на своїй сторінці у Facebook віцепрем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський із Запоріжжя.

За його словами, для організації виробництва запорізькі авіабудівники придбали унікальне високотехнологічне обладнання, аналогів якому немає на території України, а також був підготовлений персонал для роботи з ним.

Як уточнило місцеве видання sky.zp.ua, зі створенням лопатей “Мотор Січ” змогла завершити повний цикл виготовлення вертольотів. Всього планується запустити в серійне виробництво близько 60 комплектів лопатей на рік, а в 2021 році в ході пілотного проекту — 20.

“Кожен комплект лопатей проводиться під певну вагову характеристику вертольотів. Ми говоримо сьогодні переважно про важкі вертольоти. Лопаті для них випускали раніше тільки США, Росія і Китай. Сектор важких вертольотів займає 17% від загальної кількості випущених вертольотів, і це досить великий показник”, — наводить видання слова президента “Мотор Січі” В’ячеслава Богуслаєва.

На події був присутній, крім Уруського, Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

За його словами, всі вертольоти Мі-24, а це 4 бригади армійської авіації, чекають цих лопатей. “Вертольоти і пілоти у нас були, а ось лопатей раніше не було. Сьогодні ми побачили перші вертольоти з українськими лопатями, які піднялися в повітря. У нас вже є плани спільно з ПАТ “Мотор Січ”, і ми сподіваємося, що вже в 2021 році нам вдасться серйозно підняти парк бойових вертольотів”, – цитує головнокомандувача sky.zp.ua.

Державні випробування заплановані на 2021 рік – оцінку проводитиме Державний інститут випробувань і сертифікації озброєння і військової техніки, а також Міноборони, після чого буде прийнято рішення про серійне виробництво.

Представники підприємства зазначили, що паралельно працюють над створенням легких вертольотів, створених переважно з композитних матеріалів повністю з українськими комплектуючими.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua