Інвестиції в інфраструктуру врятували Україну від глибокого падіння економіки в кризовий рік - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інвестиції в інфраструктуру врятували Україну від глибокого падіння економіки в кризовий рік - експерти

Казна та Політика
550
Експерти Незалежної групи макроекономічного прогнозування Ukraine Economic Outlook вважають, що українська економіка мала зазнати набагато сильнішого падіння від СOVID-рецесії 2020 року, якби не ефект стимулювання внутрішнього попиту з боку “Великого будівництва”.
“З чотирьох основних антикризових заходів, що здійснюються усіма країнами в цьому році і рекомендованих Міжнародним валютним фондом, а саме – безумовні виплати вимушено безробітним, кредитні канікули, податкові канікули для бізнесу і стимулювання сукупного попиту в економіці шляхом фінансування інфраструктурних проектів, Україна повноцінно втілила лише четверту, – підтримку економіки шляхом фінансування “Великого будівництва”. І це хоч і не привело до зростання в рік кризи, але істотно “пом’якшило” падіння ВВП в поточному році”, – заявив старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар.
Розрахунки Ukraine Economic Outlook показують, що якби не посилене фінансування інфраструктури, падіння ВВП України склало б -8,6% замість -3,5% фактичних в III кварталі цього року і 11% замість 3,7% в IV кварталі.
Також Кухар зазначив, що здатність країни підвищувати соціальні видатки і знижувати боргове навантаження безпосередньо залежить від наявності точок зростання.
“Обсяг антиковідного фонду в 2020 році – 66 млрд грн. Зараз ми бачимо, що незважаючи на величезну критику фінансування з цього фонду дорожніх робіт, факт залишається фактом – єдиним ефективним розпорядником коштів фонду досі залишається “Укравтодор”. Однак є величезна кількість питань до менеджерів Міністерства охорони здоров’я України”, – підкреслив Кухар.
Також економісти Ukraine Economic Outlook спростували тезу про те, що в Україні недостатньо уваги приділяється боротьбі з наслідками коронакризи.
“Загальний відсоток фіскальних заходів України для підтримки економіки в 2020 році, якщо порівнювати їх з обсягом ВВП становить 5,2% (206,8 млрд грн). Це більше від аналогічних пакетів заходів в Росії (4,8%), Великобританії (4, 8%), Італії (4,7%) та Іспанії (4,1%). Важливо, що тут враховуються фактичні, а не заплановані витрати”, – зазначили в Ukraine Economic Outlook.
“Якщо Україна розробить і буде дотримуватися довгострокової стратегії поліпшення якості транспортної інфраструктури, це дозволить підвищити і довгостроковий ефект від будівництва. Позитивний ефект від оновлення доріг зберігається до 10-15 років. Також є загальна кореляція між якістю дорожньої інфраструктури та зростанням ВВП: 1 пункт зростання індексу якості доріг (WEF) додає $1600 приросту ВВП на душу економічно активного населення. Ми всі розуміємо, що для України тут відкрито просто величезний потенціал”, – коментує презентацію звіту кандидат економічних наук, доцент ConcordiaUA Гліб Буряк.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас