0 800 307 555
0 800 307 555

Укртрансбезпека нарахувала майже 127 мільйонів штрафів за перевантаження


Укртрансбезпека нарахувала майже 127 мільйонів штрафів за перевантаження

Протягом січня-листопада цього року інспектори Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) у співпраці з Нацполіцією перевірили понад 665 тисяч транспортних засобів.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

«За підсумками 11 місяців цього року працівники Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією перевірили понад 665 тисяч вантажівок, що майже в 1,6 раза більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Всього було складено понад 13 тисяч актів порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано майже 127 млн грн плати за проїзд», – зазначив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Протягом останнього місяця було складено 1358 актів порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано близько 12,5 млн грн за перевантаження.

«Для захисту наших доріг від руйнування вантажівками ми не лише збільшуємо кількість перевірок, а й активно працюємо над реформуванням всієї галузі, цифровізацією та автоматизацією процесів. Завершується впровадження єдиної системи контролю зважування Weigh Control System. По всій країні триває влаштування сучасних комплексів WiM «Зважування у русі». Всього до кінця року їх з’явиться близько 50-ти, а в наступному році плануємо встановити ще 100 WiM», – поділився планами Владислав Криклій.

Очільник Міністерства також наголосив на важливості прийняття у другому читанні законопроєкту № 3743 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів, а саме:

1. Штраф для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн.

2. Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від % перевантаження:

  • до 2 % включно у розмірі 1700 грн;
  • від 2% до 5% у розмірі 5100 грн;
  • від 5% до 10% у розмірі 8500 грн; (залишені без змін)
  • від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн; (залишені без змін)
  • від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;
  • понад 30% у розмірі 51 тис. грн.

3. Штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тис. грн.

4. Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників Укртрансбезпеки щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тис. грн.

Крім цього, законопроєкт передбачає збільшення штрафних санкцій для водіїв за невиконання ними вимог про зупинку з 3400 грн до 51 тис. грн та запроваджує адміністративну відповідальність за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі. «Працюємо спільно з депутатським корпусом, щоб цей важливий закон був схвалений якомога скоріше», – підсумував Владислав Криклій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua