0 800 307 555
0 800 307 555

З вересня 2021 року Велика Британія заборонить використовувати 5G-обладнання Huawei


З вересня 2021 року Велика Британія заборонить використовувати 5G-обладнання Huawei

Уряд Великої Британії забороняє встановлення нового обладнання Huawei для зв’язку 5G, починаючи з вересня 2021 року. Це рішення є частиною ініціативи щодо поетапної відмови від технологій китайської компанії до 2027 року.

Це рішення влади Великої Британії означає, що будь-які телекомунікаційні компанії, у яких є запаси обладнання Huawei, тепер не зможуть використовувати його для довгострокового розгортання мереж зв’язку 5G. За даними Financial Times, деякі компанії з літа запасаються таким обладнанням. Разом з тим компаніям як і раніше буде дозволено обслуговувати старе обладнання Huawei після вересня 2021 року.

На цьому тижні в парламенті Великої Британії буде обговорюватися новий законопроєкт, який на законодавчому рівні введе заборону на використання обладнання Huawei і встановить відповідні правила. Відповідно до Закону про безпеку телекомунікацій, телекомунікаційні компанії можуть бути оштрафовані на суму до 10% від обороту або £100 тис. на день, якщо вони не дотримуються нових стандартів безпеки.

У той час як конкуренти в особі Ericsson і Nokia вже уклали кілька контрактів на заміну обладнання Huawei, уряд обіцяє інвестувати £250 млн, щоб стимулювати зростання дрібніших гравців у галузі. Ця ініціатива спрямована на те, щоб знизити негативний вплив через відмову від обладнання Huawei в мережах 5G. Вона включатиме створення нової національної лабораторії телекомунікацій, а також інвестиції в нові технології відкритого радіозв’язку.

Huawei поки що ніяк не прокоментувала цю ситуацію. Раніше компанія постійно заперечувала загрозу національній безпеці. Віцепрезидент компанії Віктор Чжан заявив, що рішення Великої Британії заборонити використання свого обладнання в мережах країни «політично мотивоване, а не засноване на справедливій оцінці ризиків».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua