0 800 307 555
0 800 307 555

У США розроблено унікальну модель серця


У США розроблено унікальну модель серця

У США розроблено унікальну модель серця: не обійшлося без 3D-принтера. Повнорозмірні реалістичні моделі людських органів можуть допомогти хірургам тренуватися і практикуватися, перш ніж вони зможуть розрізати реального пацієнта. Однак було складно створити недорогі моделі таких розмірів, які за складністю і матеріалом імітують людські органи.

Тепер дослідники з ACS Biomaterials Science & Engineering розробили спосіб 3D-друку повнорозмірної моделі серця пацієнта.

Сучасні методи 3D-друку використовуються для створення повнорозмірних моделей органів, але матеріали, як правило, не відтворюють відчуття або механічні властивості натуральних тканин. А м’які, схожі на тканини матеріали, такі як силіконові каучуки, часто руйнуються при 3D-друку в повітрі, що ускладнює відтворення великих і складних структур.

Еман Мірдамаді, Адам Файнберг і його колеги нещодавно розробили технологію, яка називається оборотним впровадженням суспендованих гідрогелів довільної форми (FRESH), яка включає тривимірний друк м’яких біоматеріалів у желатиновій ванні для підтримки крихких структур.

Однак раніше метод був обмежений невеликими об’єктами, тому дослідники хотіли адаптувати його до повнорозмірних органів. Першим кроком команди було показати, що альгінат, недорогий матеріал, зроблений з морських водоростей, має такі ж матеріали і механічні властивості, що і серцева тканина. Потім дослідники наклали шви на шматок альгінату, який тримався навіть в розтягнутому стані, що дозволяє припустити, що хірурги можуть практикувати зшивання моделі серця, зробленої з цього матеріалу.

За словами дослідників, цей метод також може бути застосований для друку інших реалістичних моделей органів, таких як нирки або печінка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua