0 800 307 555
0 800 307 555

Rocket Lab успішно запустила свою альтернативу ракетам Ілона Маска (відео)


Rocket Lab успішно запустила свою альтернативу ракетам Ілона Маска (відео)

Крім SpaceX, над багаторазовими ступенями для ракети-носія працює і американська Rocket Lab.

Компанія, яка нещодавно анонсувала запуск в космос садового гнома з Half-Life 2, успішно запустила фірмову ракету Electron і зберегла її розгінний блок, який здійснив успішну посадку з парашутом.

Виконавши основне завдання по запуску на орбіту 30 легких супутників і того самого гнома, перша ступінь ракети Electron приводнилася в Тихому океані завдяки парашутній гальмівній системі. Через дві з половиною хвилини після старту перша і друга ступені Electron розділилися на висоті близько 80 кілометрів. Потім система управління розгорнула першу сходинку, і та вирушила назад.

Ще до початку місії Return to Sender («Повернути відправнику»), генеральний директор Rocket Lab відзначав, що компанія має намір використовувати неординарний метод збереження прискорювача – замість власного двигуна його оснастять парашутом, а під час приземлення перехоплювати агрегат в повітрі передбачається за допомогою вертольота. На цей раз подібна процедура не застосовувалася – через дві години після запуску перша ступінь зробила спуск в океан, де її «підібрали» фахівці Rocket Lab.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua